| smilegirl a întrebat:

Salut amici! doresc sa scriu un sms unui baiat si sai urez visuri placute, dar doresc ceva niste cuvinte mai speciale de noapte buna! va rog mult sa ma ajutati((

8 răspunsuri:
| AenefLove a răspuns:

In primul rand cuvantul "visuri "inseamna altceva spre deosebire de ceea ce ai vrut tu sa spui.Visele sunt cele din timpul noptii iar visuri sunt cele gen"Visez sa devin fotomodel"sau mai stiu eu ce.
In al doilea rand nu trebuie sa-ti dicteze cineva anumite cuvinte pentru a putea scrie un mesaj genul asta.Trebuie ca ceea ce simti pentru acea persoana(banuiesc ca e o persoana speciala) sa te impinga sa scrii acel mesaj reflectand in el aceste lucruri si sa fii cat mai originala.
Deci e mai bine sa spui ceea ce simti tu nu ceea ce simt altii, pentru ca fiecare iti da replici pe care ei le-ar spune, deci ceea ce ei simt.
Sper sa-ti fie de folos raspunsul meu.

| William a răspuns:

Zi-i ceva de genul: Sper sa nu te mai trezesti.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Incearca ceva original si mai putin artistico-libidinos. Gen "pufosenia ta mica iti ureaza s-o visezi la noapte" Ce stiu eu...depinde si cum te alinta.

| MasterYoda a răspuns:

"vise", nu "visuri"

| llliii a răspuns (pentru MasterYoda):

Sunt corecte mbele variante :*

| кαтнєяιιηєPιєяcє a răspuns:

Bună!
Poți alege de aici :

As vrea sa fiu o floare in mainile tale, un zambet pe buzele tale, raza de luna care iti spune seara noapte buna.

Daca ar cadea o stea de cate ori ma gandesc ce dor la tine, atunci in curand nu ar mai fi stele pe cer. Daca diseara te vei uita la cer si nu vei vedea nici o stea. Sa stii ca e din cauza ta!

Daca sfarsitul acestei zile, ti-a adus o umbra recenta in inima ta, sper ca urarea de noapte buna iti va incalzi inima.

In acest moment 3, 7 miliarde de oameni dorm, 2, 3 milioane se indragostesc, 4, 1 milioane mananca, dar o singura persoana draguta din toata lumea citeste acest SMS … Noapte Buna!

Privesc catre cer si rog o stea sa te sarute in locul meu, luna sa-ti vegheze somnul iar ingerii sa-ti indulceasca visele… inchide ochii si voi fi langa tine. Te iubesc. Noapte buna.

Sa visez un inger? Dar am deja un vis… si am si un inger… iar ingerul e visul meu… Tu esti tot ce mi-am dorit! Te iubesc!

Aripi de fluturasi, Vine-n zbor un ingeras, Ghici ce are pentru tine, Un pup dulce de la mine…Noapte buna!

Daca dorul tau n-ar fi toata noaptea as dormi, dar el vine fara veste si pe mine ma trezeste! Noapte buna ingerul meu!

In noaptea trista care ne desparte, de vei simti in jurul tau suspine, sa nu te sperii, e dorul meu ce vine s-adoarma langa tine, noapte buna!

Mi-e dor de ochii tai frumosi, atat de limpezi si duiosi, de focul din lumina lor, de chipul tau fermecator, mi-e dor de tine, te ador, noapte buna puisor

Nu te gandi la mine… sunt in ochii tai… in mintea ta… in inima ta… in sufletul tau… oriunde… totusi daca ma vrei… doar inchide ochii si asculta ce iti spun… mi-e dor de tine… noapte buna…

Succes. P.S. : Și să știi că cel mai mult contează gestulwinking.

| Zizeonaga a răspuns:

Cind imi este dor de tine trag pernuta linga mine dar pernuta este rece dorul de tine nu-mi trece noapte buna puisor

| MyLastName a răspuns:

Vise nu visuri happy