| anonim_4396 a întrebat:

as avea si eu o intrebare. Am facut sex cu prietenul meu, de fapt am incercat ca e prima data si vreau sa stiu daca se poate sa raman insarcinata din lichidul pre-ejaculator. Precizez ca sunt in a 19-a zi de la ciclu. Mersi

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, esti intr-o perioada fertila, dar de ce nu v-ati protejat?
Din acel lichid se poate sa ramai insarcinata dar oricum sunt sanse mici sa ramai.
Mai bine fa-ti un test de sarcina sa te lamuresti!

| ciprianpet79 a răspuns:

Daca ai noroc, nu ramai. se poate. altii muncesc multa vreme sa ramana si-si doresc, iar altii - din nimereala.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, se poate ramane insarcinata cu lichidul preejaculator (am o prietena care a nascut de curand ramanand insarcinata asa, la un singur contact sexual neprotejat). Ziua 19 are fertilitate destul de mare, asa ca poti aprecia un risc de sarcina in jur de 25%.