| JJ227 a întrebat:

As dori la intrebarea aceasta sa raspunda in special fetele. De cateva saptamani, vorbesc cu o tipa. De curand, am avut primele doua date-uri, la distanta de 2 zile un date de celalalt. Totul a decurs normal, nu am intrat in zona aceea de disperat, dar nici de bleg, nu m-am apucat sa o pipai, etc. intelegeti voi. A doua intalnire s-a terminat foarte bine, in sensul ca ne-am sarutat, am mers de mana...Problema e ca, trebuia sa avem a treia intalnire, trebuia sa iesim acum 2 zile la o inghetata, sa o iau de la munca, insa tipa, cu o jumatate de ora inainte, a amanat pe motiv ca a intervenit ceva si are treaba acasa. Aveam pregatit un trandafir rosu, pe care totusi m-am dus la ea la munca si i l-am dat. A ramas surprinsa, a zambit si a ramas ca reprogramam. Vineri, adica ieri, de dimineata am vb cu ea si a zis ca vrea sa isi termine treaba pe acasa si ca ramane sa ne vedem saptamana viitoare. Sfatuiti-ma va rog cam ce ar trebui sa fac, poate vrea si ea putin spatiu, nu vreau sa o sufoc. Ce ar trebui sa ii spun in continuare si cand ar trebui sa ii scriu sau sa o sun? Nu vreau nici sa zica, na, ca am uitat de ea, dar nici sa nu o sun intr-un moment nepotrivit. Gen, sa fie intr-o stare mai naspa si sa imi dea viteza. Merci, J.

Răspuns Câştigător
| BiAnCa765430 a răspuns:

Incearca sa o iei mai uşor. Mesaje si apeluri poti sa-i dai dimineata cu "Buna dimineata"(sigur ii v-a placea) si mesaje de noapte buna. Poti sa o suni 1-2 ori pe zi, mesaje la fel. Adica sa nu se simta nici ea sufocata si sa nu pari nici tu prea disperat sa zic asa. Sunteti la început, luati-o usor, vorbiti cat de mult puteti (ma refer la timp) ca sa va cunoasteti mai bine si ai rabdare sa iti spuna ea cand sa mai iesiti. Suntem oameni cu toti mai avem si probleme

| JJ227 explică (pentru BiAnCa765430):

Ieri nu i-am mai dat niciun mesaj, ieri fiind vineri, de undeva de pe la ora 15. Acum e amiaza, vad ca nu a dat nici ea niciun mesaj. Ma gandeam sa o las si pe ea sa vina cu initiativa, sa vad daca da vreun mesaj... nu stiu, cum zici? Sa-i scriu acum?

| BiAnCa765430 a răspuns (pentru JJ227):

Eu zic sa'i dai, poate ca a avut treaba o data ce nu ti'a dat nici un mesaj. Încearcă intr'o seara sa vorbesti cu ea despre voi, sa vezi ce spune, daca vrea ceva serios sau mai stiu eu ce.

| JJ227 explică (pentru BiAnCa765430):

Ok! De ce nu pot sa iti dau mesaj privat? laughing Scrie-mi te rog in privat, voiam sa iti scriu ceva tare laughing

6 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Eu cred că dacă primele 2 întâlniri au mers bine te place, dar nu poţi să ştii ce s-a întâmplat cu ea. Poate că are o problemă în familie sau nu ştiu, de a amânat întâlnirea. Eu zic ca totuşi să aştepţi până luni şi seara aşa să o suni să îi spui ceva gen "Buna, maine sunt liber la ora cutare. Daca vrei iti dau şansa sa ma inviti la o cafea sau ce vrei tu." Practic aşa îi poţi stârni interesul.

| PIPER23 a răspuns:

Cel mai normal ar fi sa ii mai scrii, sa ma vorbesti cu ea, si sa o lasi sa pomeneasca de o intalnire, daca tot a spus ca va vedeti saptamana care vine. Ai rabdare si vezi ca vine si ea cu putina initiativa. Zile sunt destule si nu trebuie sa o sufoci cu iesirile. Sunteti la inceput si nu aveti de ce sa va grabiti. Fii natural, caci cu siguranta ea va observa dorinta ta de a va vedea, si daca e o fata ok, va veni si ea cu initiativa!

| Carmenmaria14 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa o iei mai ușor și cu întâlniți și cu mesajele.