| Mircea23592071 a întrebat:

Salut, aseara am făcut sex cu prietena mea, spontan, neprotejat și mi-am dat drumul in ea, ei i-a venit ciclul pe 10 Decembrie, care sunt șansele sa rămână insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual a fost intretinut in ce de a 16-a zi a ciclului menstrual, 10.12 - 25.12 = 16 zile, reiese ca posibilitatea sa se formeze o sarcina in acest caz este :
-- este de la extrem de MICA inspre 0 % (zero) in cazul in care lungimea ciclului menstrual actual a fost programata hormonal sa aiba maxim 28/29 zile
-- dar poate fi si extrem de MARE catre 95 - 99% in cazul in care lungimea actualului ciclu menstrual a fost programat hormonal sa aiba cel putin lungimea de 30 de zile sau mai multe.
Totul se rezuma la a avea : GHINION sau NOROC. big grin Sanatate!

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Destul de mari zic eu

| DeathIncarnate a răspuns:

Ba cumetre, daca ti-ai dat drumul in ea sunt sanse foarte mari sa ramana insarcinata, pune dracu mana si documenteaza-te inainte sa faci ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mari spre foarte mari.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de ce def de TIP de cilu menstrual (regulats au neregulat) are si la cate zile se succede.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de când s-a întâmplat. Dacă acum, e o perioadă cu șanse bune.

| Emilian65 a răspuns:

Sansele de a ramane gravida sunt mari. Pentru ca actul sexual neprotejat s-a desfasurat la inceputul perioadei fertile.

| Sofer a răspuns:

Sanse de 100%.

| DarthNiger a răspuns:

E scump prezervativul nu-i asa?

| NiculaiMarianTraian a răspuns:

99%poate fi insarcinata