| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am vorbit cu prietena mea si a spus ca sora ei i-a pus mana pe sani si ca ii are tari.
Am intretinut relatii sexuale cu ceva timp in urma. cred ca vreo 2 luni dar pana astazi nu a avut nici o problema + ca a avut ciclul normal.
Credeti ca exista sansa sa fie vorba de o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sarcina nu se poate forma in urma unui sex intretinut : oricand, oricum, sau in orice conditii. Pentru a ti se putea oferi un RASPUNS corect si avizat, (si nu presupuneri sau pareri) care sa rezulte dintr-o analizare corecta a situatiei prezentate trebuie sa prezinti date precise, exacte, sigure pe zile, deci nu asa cum este prezentata intrebarea. Din acest motiv pentru a ti se putea raspunde intotdeauna trebuie sa fie prezentate urmatoarele date strict necesare; 1. ) data la care a inceput ultima menstruatie, 2.) data la care ar urma sa se produca viitoarea menstruatie, 3. ) data exacta la care a fost intretinut sexul, 4.) care este lungimea ciclului menstrual si foarte important, care este tipul/caracteristica aceseia adica daca ciclul este REGULAT sau NEREGULAT. Doar stiind aceste date precise/exacte se poate oferi un RASPUNS AVIZAT, fiindca in caz contrar se pot pronunta doar pareri si/sau presupuneri subiective fara nici-o valoare reala. De altfel trebuie sa stii ca insasi faptul ca daca menstruatia s-a desfasurat in conditii similare cu cele produse anterior, reprezinta GARANTIA ca in proportie de peste 99, 9 % in ciclul menstrual anterior NU s-a produs fecundarea ovulului, NU s-a format o sarcina si din acest motiv se elimina din uter ENDOMETRUL care ar fi urmat sa gazduiasca sarcina, Dar fiindca acesta intre timp a imbatranit, a degenerat si a devenit inutil, este eliminat din organism prin menstruatie. In aceasta situatie este exclusa in proportie de 99, 99% posibilitatea de a putea exista o sarcina chiar si doar ipotetica. Multa sanatate!

| Spadafora72 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pai Ciclul luna trecuta i-a venit pe data de 14 iar luna aceasta trebuie sa i vina pe data de 11. Cntactul sexual a fost acum 2 luni. de atunci a avut un ciclu normal care a durat in jur de 5 pe saptamana cel putin.

| Spadafora72 a răspuns (pentru Spadafora72):

Nu are un ciclu tocmai regulat, uneori mia spus ca a mai intariat cu 1-2 zile.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dereglari hormonale pot fi, dar sa mearga la un consult ginecologic, ce varsta are?

| Emilian65 a răspuns:

Daca dupa actul sexual de care vorbesti tu, a avut ciclu menstrual normal, nu poate fi gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poate fi gravida.

| Caro34 a răspuns:

Daca a avut ciclul, nu cred ca sunt probleme! E normal ca sanii sa fie putin tari; e posibil sa-i vina din nou ciclul si atunci sanii sunt mai tari si durerosi. Apoi este o fata / femeie tanara, doar nu te astepti sa aiba ursuleti moi... Numai bine!