| loscuatesmora25 a întrebat:

Salut! Baiat de 15 ani aici si cred ca sunt gay. Ideea e ca inteleg conceptul de a te accepta pe tine, dar vreau sa stiu si eu una alta. Ideea e ca nu mi se scoala la fete, pe romaneste, dar la baieti da. As vrea macar sa fiu bi, nu pot sa ma gandesc sa am vreodata o familie cu un barbat. Ce ziceti? E o perioada mai sinistra a pubertatii? Ma inteleg mai bine cu fetele decat cu baieti, somehow, imi plac machiajele, hainele, etc. TRANS nu sunt, convins! Hai fara raspunsuri incurajatoare ca sunt un pic useless acum! Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mai amana ideea ca esti gay, odata ce esti inca atat de micut ac habar nu ai ce-i ala sex ca sculatul ala, nu te face homosexual.
mai vorbim pe la 20 de ani, cand ai avut deja aprtide sexuale atat cu fete cat si cu baieti si atuci stii cine te atrage mai mult si cu cine stimti placere.
la 15 anisori iti face placere sa-ti gasesti prieteni de joaca, de fartie, de aceea esti tentat sa te duci dupa ei.
Pe la 16-17 -18 ani vei fii interesat de fete, cand mai cresti si te dezvolti suficient incat sa intelegi ce se intampla cu tine.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poți deveni ceea ce ce nu ești,adică e un factor biologic totuși,nu îl poți modifica,nu poți modifica ceva de exemplu ce este stabilit genetic,este imposibil. Așa ești,trebuie sa te identifici cu orientarea ta sexuala,sa te accepți așa cum ești și să ți se rupa de părerea lumii; daca nu te atrag fetele,și nu se ridică nivelul politic e clar că îți plac doar băieții, și acest lucru nu îl poți schimba. Un heterosexual nu poate deveni gay doar că lui i se pare ceva anormal la el; el toată viața va fi atras de sexul opus ( femei)
Doar când se produce un abuz sexual în copilărie, o trauma majora, atunci orientarea se poate schimba de la bi la gay, dar de la gay la hetero niciodată. Așa că tu nu poți schimba nimic. Și eu as vrea sa am IQ-UL lui Einstein dar nu se poate!
Nu poți deveni bi, aceptate așa cum ești, viața uneori e nedreaptă dar nu poți face nimic să schimbi anumite chestii.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Nu ti se scoala la fete? Adica? Daca te uiti pur si simplu la o fata in autobuz, nu e necesar sa se scoale. Daca rasfoiesti un Playboy sau iti apare in Facebook feed vreo gagicuta in costumul Evei, ar trebui sa simti niste fiori prin anumite locuri.
Daca te uiti la o poza cu gagici goale, si nu te emotioneaza in nici un fel, atunci da, indiciile sunt ca esti gay. Probabil ca imi vor sari multi in cap, cum, la 15 ani sa se uite la nuduri, pornografie, etc. dar in lumea actuala e imposibil sa nu dai cu ochii de o tita sau niste mbuci, oricat si oriunde te-ai ascunde...
In mod similar, daca vezi un mascul bine facut ca urca in autobuz, in haine mulate, si cucu tau zbang in pozitie de drepti instant, atunci, din nou, da, gay.
Oricum... Pubertatea nu cred ca are de-a face cu atractia pentru un sex, fie ca e opus sau acelasi.

| FredericChopin a răspuns:

Da ce sa mai zic nu știu e cam IMPOSIBIL dar acum na dar ție adica îți place de ex sa vezi poze dinalea cu fete goale sau... Hai ca n telegi tu ce a vrut sa zic

| Robert2526 a răspuns:

Probabil ca esti bisexual.Am trecut prin aceleasi sentimente ca si tine.Cumva voiam sa incerc sa fac cu un baiat dar cum nu am gasit niciodata unul am ales cumva sa stau cu o fata. Inca am aceea dorinta ascunsa undeva in mine si o reprim. Nu e nimic rau, probabil ca si tu vei avea dorinte, poate le vei satiaface sau poate nu, dar sunt convins ca vei reusi sa fii bine cumva.

| DARLINGx a răspuns:

Probabil ești Bisexual. "adică îți plac și băieți și fetele.*
Și Dacă te atrage mai mult băieți, E strict alegerea ta, și nu judec persoanele care au alte orientări. dar nu cred că are ceva pubertatea cu ce orientare te atrage mai mult.

| Acnalogiadt a răspuns:

Din fericire trebuie sa mori?