| DrKode a întrebat:

Salut baieti. Am ceva probleme cu relatia. Sa va explic mai bine, sunt impreuna cu o fata de 4 luni, pana acum cateva saptamani a mers perfect, doar ca eu i-am demonstrat ca tin si sia luat-o in cap. Imi raspunde urat, e putin indiferenta, dar tine. o face pentru ca stie ca nu o voi lasa asa usor, dar eu mi-am cam rupt de situatia asta, si nici nu prea mai tin asa mult la ea. Chiar in urma cu o saptamana am vorbit cu ea pe subiectul cu dragostea (avand in vedere ca e virgina), m-am gandit sa ma comport bine pana o facem apoi sa fiu si eu indiferent cu ea sa vada cum e. mai exact m-am gandit sa o fac putin sa sufere, sau mai bine zis sa stea dupa mine. Voi ce parere aveti? Cum credeti ca ar trebui sa procedez?

17 răspunsuri:
| bebelotz a răspuns:

Hey. Poti sa spui si cati ani aveti? Adica conteaza si varsta.

| Flyn a răspuns:

Buna! Daca o faci sa sufere, crezi ca ea va suferi? Eu nu cred pentru ca o data ce o fata te iubeste, nu face chestii din astea, adica nu te trateaza cu indiferenta. Dupa parerea mea, nu rezolvi nimic daca incerci sa o faci sa sufere... Daca te-ar iubi cu adevarat, nu si-ar lua-o in cap deloc. Acum asta e parerea mea...

| AdyAdeluş a răspuns:

Buna! Eu cred ca nu ar trebui sa faci si tu ca ea.Ce tie nu-ti place altuia nu-i face. Poate ca ea nu mai tine atat de mult la tine sau poate are ceva sa iti spuna.Mai bine sa o scoti la un suc si sa ii spui frumos ca in ultima vreme ea si-a schimbat comportamentul si ca nu iti prea place. Daca esti un tip inteligent vei reusi.Mult succes!

| DrKode explică (pentru AdyAdeluş):

Am incercat si aceasta varianta dar spune ca tine la mine la fel te mult si ca a incercat sa fie indiferenta din cauza comportamentului meu dar acum nu mai este. Dar de fapt e si mai indiferenta.

| AdyAdeluş a răspuns (pentru DrKode):

II spui ca daca mai vrea sa fiti impreuna sa nu mai fie cu nasul pe sus si sa nu se mai comporte asa. Daca chiar te iubeste nu va accepta ideea si se va intoarce la cea care a fost. Daca nu te mai iubeste asta e momentul in care ar trebui sa va despartiti ca fete sunt o gramada.Mult succes!

| DrKode explică (pentru AdyAdeluş):

Astazi am mers sa ma intalnesc cu ea, am vorbit de chestia asta, mi-a spus ca a gresit si nu si-a dat seama de comportamentul ei, sa plus sa planga imploranduma sa o iert. si am iertato. credeti ca am procedat bine?

| AdyAdeluş a răspuns (pentru DrKode):

Ai procedat bine.Dar trebuie sa ii vezi comportamentul pe viitor. Daca se va comporta tot asa o sa ii spui ca nu mai merge asa si sa pui capat relatiei dupa parerea mea.Mult succes!

| Gαηαmα a răspuns:

Asa o sa primesti si tu in viata, vrei sa sufere? Sti poate cum o sa se simta? O sa primesti si tu la fel, totul se intoarce. Daca nu o iubesti de ce nu o lasi?
Nu inteleg oamenii ca tine.Nu te judec, nu stiu cum sunteti voi, cum e ea, dar faza e ca tu te injosesti(cum spui ca o sa te comporti bine pana o faceti)Te descrii.

| WarriorInReserve a răspuns:

Îi explici şi ei situaţia. Dacă nu se schimbă, atunci o laşi, că nu e de tine.

| AleCsuţaa a răspuns:

De ce să o faci să sufere? Explică-i cum te simţi când se comportă aşa cu tine, iar dacă te iubeşte cu adevărat, va renunţa la acest gen de comportament. Dacă o vei face să sufere, te va crede un nimic şi va fi rănită. Poate chiar veţi încheia relaţia. Vrei asta? Atunci bate-ţi joc de ea în ultimul hal.

O seară plăcută!

| DrKode explică (pentru AleCsuţaa):

Am vorbit cu ea despre asta, dar tot nu o termina cu prostiile.

| AleCsuţaa a răspuns (pentru DrKode):

Explică-i cum te simţi când se comportă aşa cu tine, iar dacă te iubeşte cu adevărat, va renunţa la acest gen de comportament.

După cum am zis, trebuie să te iubească ca să renunţe la indiferenţă. Asta înseamnă că nu te iubeşte. In iubire ştiam că faci tot posibilul ca să meargă relaţia. Ori nu te iubeşte, ori are o problemă personală ce o copleşeşte. Încearcă s-o faci să se deschidă în faţa ta. Totuşi, daca nu se schimbă, zic să renunţi. Are balta peşte, iar pe pământul ăsta sunt atâtea persoane singure! Sigur găseşti tu pe altcineva, dacă nu ea e cea "potrivită".

| DrKode explică (pentru AleCsuţaa):

Sincer mi s-a luat de ea, si de comportamentul ei. as vrea sa o fac sa sufere sa se invete putin minte. ce credeti ca ar trebui sa fac?

| DrKode explică:

@bebelotz eu 19 ea 18

| 196238923647207 a răspuns:

Salut. Cum te numesti? Tu crezi ca asta este iubire adevarata din partea ta?

| diianna15 a răspuns:

Prietene, dacă incerci să o faci să sufere nu o să sufere chiar deloc. Comportamentul ei indiferent este pentru că nu te iubeste sau vrea să facă ea pe găina si să demonstreze că are mult orgoliu si nu vrea să crezi că e moale. Amenint-o si tu că dacă continua asa tu nu mai poti continua, ca să vezi ce zice. Dacă e indiferenta, las-o că fete mai sunt.

| DrKode explică (pentru diianna15):

Chestia care ma preocupa e ca a inceput sa fie indiferenta cam de 2 saptamani, pana acum statea dupa mine in ultimul hal. Cum venea vorba sa ne lasam se putea sa planga, ma ruga sa ma gandesc bine. acum pare ca o doare undeva