| MrHHH a întrebat:

Salut, ce ar trebui sa fac? Imi place de o colega, am fos cu ea in clasa din clasa 1 si acum la liceu... nu vreau sa stric o prietenie. Nu stiu daca ma place dar nu cred ca sunt in friend zone. La o ora stau cu ea in banca si nu stiu ce sa cred din comportamentul ei : ma scrie pe maini, in caiet, se intinde pe mine. Habar n-am daca ma place, un sfat va rog? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa atata timp de prietenie, merita sa o inviti la un suc si sa o intrebi ce ai pe suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule, ai 16 ani, de ce ti-e teama? Cunoscandu-va de atata vreme este imposibil sa nu sti ce hobby-uri are, invit-o la o plimbare in parc, la un suc, acolo din vorba'n vorba "ce carte ai mai citit, ce film ai mai vizionata?" alea alea... ma'ntelegi? Deviaza catre subiectul mai X, ne cunoastem de atat amar de vreme, eu am inceput sa simt si altceva pentru tine, nu doar simpla prietenie, te rog sa-mi spui daca si tu ai sentimente in plus fata de mine, ti-am pus aceasta intrebare deoarece vreau sa stiu ce trebuie sa fac, sa ma opresc si sa ramanem la statutul de pieteni/amici sau sa dau curs inimii si sa devenim iubiti? Succes! thumbs up

| NameHarris a răspuns:

Invito la un scut si date la eahappy vezi cum reactioneazawinking

| NameHarris a răspuns (pentru NameHarris):

Scz de greseala ''Suc''