| EffieStone a întrebat:

Ce credeti despre sexul dintre prieteni?

Răspuns Câştigător
| stark47 a răspuns:

Este doar un mit.se poate intampla ca doua persoane sa aiba pofta de sex si sa faca actul respectiv insa de cele mai multe ori una din parti sigur va ajunge in a pune sentiment.iar daca celalta nu face asta, si vede actul doar ca pe un sport, nu va fi bine pentru ca inevitabil persoana se va simti folosita

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Aceeasi ca si despre sexul intre rude.
N-ar trebui sa aiba loc niciodata!
Prietenii sunt rudele pe care ni le alegem singuri.

| mgtow a răspuns:

Atat timp cat au peste 18 ani e bine.

| IsabelaIssa a răspuns:

Depinde ce intelegi tu cand spui "prieteni". Eu nu prea o vad prietenie cand se ajunge aici.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Vai da ce pretiosi, piosi, moralisti bla bla si cand scuipam pe strada sau injuram sau calcam stramb e ca in povestea cu popa.

Friends with benefits is great. De ce? pentru ca in cele mai multe cazuri stresul unui inceput sau parcurs de relatie e inexistent si se pot naste uneori sentimente puternice in lipsa acestui stres. In plus care-i problema? cand ai un prieten/prietena de mult timp si te simti atras de el/ea de ce nu?

Ce frumos. Am ajuns sa comparam sexul intre rude cu sexul intre prieteni.

Draga effie fa ce simti. Se schimba dinamica prieteniei? risti sa pierzi prietenia cand se termina sexul? Si ce? Nu risti nu castigi. Simplu

| sofisis a răspuns:

Schimba dinamica relatiei de prietenie in unele cazuri.
Sunt totusi si cazuri in care nu afecteaza cu nimic relatia de prietenie.Dar pentru asta cei doi trebuie sa fie suficient de maturi (psihic si sexual) ca sa faca diferenta intre una si alta.

| Alcyon a răspuns:

Deja nu mai e vorba doar de o relatie de simpla prietenie. Cu amicii nu faci sex, ci iesi doar la o bere sau eventual la un gratar. Cand intervine sexul, vorbim de o relatie de cu totul alt tip (amanti, aventura etc)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prieteni de acelasi sex sau?

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

``prieteni cu beneficii`` laughing)

| b0denN a răspuns:

Mi se pare cel mai tare lucru posibil, fara obligatii, doar sex si atat!