| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti? Mai poate fi salvata o relatie dupa ce ai inselat? Nu credeti ca,oricat ai incerca sa faci ceva sa mearga mai bine,mereu o sa simti ca totuti parca iti lipseste ceva si o sa fii tentat sa inseli din nou? Sau credeti ca poate fi la fel ca inainte, sa nu conteze deloc faptul ca ai inselat?

13 răspunsuri:
| CarolineArina a răspuns:

Eu cred ca se poate trece peste acest lucru,daca vrei, bineinteles.
Totusi, gandeste-te bine, daca s-a intamplat o data, se poate intampla si a doua oara.

| BlueViP a răspuns:

Conteaza enorm faptul ca ai inselat! Ar fi greu de crezut ca persoana pe care ai inselat-o te poate ierta... Dar uneori se poate... Daca ai inselat, inseamna ca iti lipseste ceva, deci problema e la tine, in cazul in care persoana de laga tine iti ofera tot ce ai nevoie, dar tu vrei mai mult, sau mai multi/multe. Inselatul, pentru unii, poate fi un stil de viata. Inseala pentru ca se simt mai bine in mai multe relatii decat in una sngura. Daca inseli, inseamna ca nu iubesti. Relatia poate fi salvata, dar pentru o atractie minora chiar merita?

| Raiiiisa a răspuns:

Conteaza faptul ca ai inselat,in special pentru persoana care A fost inselata.

Relatia nu va mai fi ca inainte cu siguranta.Dar daca exista iubire,cu timpul se poate trece peste asta.

Daca persoana care a inselat are asta in sange, orice cat de bine s-ar simti langa cineva, MEREU va fi tentat sa insele, si va insela! Crede-ma.
Dar daca a fost "o greseala" de care chiar ii pare rau, se poate indrepta(asta depinde de el/ea).

| DeeaMarry a răspuns:

Odata ce ai inselat sau ai fost inselat e clar ca s-a risipit toata increderea dintre parteneri, ea fiind baza relatiei.
Cred ca ar exista o mica sansa sa se treaca peste daca persoana ce a gresit e constienta de ce a facut, regreta cu adevarat si, foarte important, aflii de la ea ca te-a inselat, nu de la altii.
Insa nu stiu cat de mult te poate iubi o persoana ce te inseala.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Depinde de principiile şi orgoliul fiecăruia.
Oricum, înainte de a da vina pe celălalt că te-a înşelat, maiântâi gândeşte-te că poate ai şi tu o vină că nu ai ştiut să-l ţii aproape.
O zi bună!

| swsss a răspuns:

Eu nu cred ca se mai poate salva o relatie daca unul din parteneri a inselat. Eu una nu as mai continua-o happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca daca as fi inselata, mi-as pierde increderea in omul respectiv si atunci nu as avea niciodata liniste, mereu m-as gandi ca e la alta si ma minte.
Nu as insela decat daca nu as mai iubi, si in conditiile respective, relatia nu ar mai exista.

| andu16 a răspuns:

Nici eu nu cred ca mai poate fi la fel.Si mai ales, in cazul cunoscut de mine, persoana respectiva a inselat inca de la inceputul relatiei, si sunt de vreo 4 ani impreuna, a avut o relatie paralela ca sa zic asa, desi era mai doar pentru sex, dar nu cred ca mai conteaza asta.Cred ca la un moment dat va insela din nou, chiar daca zice acum ca nu o va mai face niciodata.

| MissJJ a răspuns:

Daca a inselat o data, o sa insele mereu pentru ca stie ca este iertat! Nu cred ca o relatie va mai merge, va scartai.Va aparea gelozia, neincrederea in partener, iar asta ii va chinui pe amandoi.

Răspuns utilizator avertizat
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti trece peste, insa este posibil ca sa ramana mereu un dram de neincredere intre voi. Nu prea ai cum sa prezici acest lucru, fiecare relatie este diferita intre ea. Cu timpul este posibil sa treci peste, depinde cum merge relatia intre voi. Il poti intreba insa de ce anume te-a inselat si incercati sa discutati deschis despre aceasta problema. Este posibil sa ii lipseasca ceva sau este posibil ca asa sa fie felul lui de a fi. Poate totusi daca discutati problema ajungeti la o concluzie.

| BlakeLively a răspuns:

Sunt de parere ca daca treci peste infidelitatea partenerului o accepti si esti de acord cu ea.
Daca te-ar fi iubit s-ar fi gandit inainte sa te raneasca.

| Danysan a răspuns:

Ca inainte nu va mai fi dar depinde de cel care a inselat daca se va tine de cuvant! Cu timpu o sa uiti dar la o cearta o sa existe reprosuri stai calm/a asa ca nu e ok! Eu am un fix :Oricine merita o Sansa dar la urmatoarea abatere s-a treminat definitv si irevocabil ca asa ne-am inteles nu?:-p/