| anysik a întrebat:

Salut,ce imi puteti propune cu cine sa imi continui relatia cu persoana cu care am avut relatii sexuale si il iubesc dar el putin isi arata indiferenta dar oricum nu ma lasa de tot nu ma lasa sa-l uit, sau sa incep sa ma intilnesc cu un baiat care ma iubete foarte mult de mult timp dar eu nu.e un baiat foarte cumsecade dar nu am atractie ca iubit, multumesc.

14 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Dacă primul îşi arată indiferenţa, de ce ai mai umbla după el? Poate că al doilea ar merita mai mult dacă este cumsecade şi te iubeşte. De ce nu îţi încerci norocul? De ce nu îi acorzi o şansă? Este greu să uiţi mai ales pe cel cu care ai întreţinut relaţii sexuale, dar dacă te străduieşti, vei reuşi pentru că timpul vindecă orice...

| anysik explică (pentru Neimportant):

Da dar pe primul il iubesc, cu acesta care ma iubeste am incercat sa ma intilnesc dar nu pot nu simt nimic.

| qxs a răspuns (pentru anysik):

Nu stiu ce sa zic, depinde daca tipu' pe care il iubesti e de mult timp in starea asta de indiferenta. Ca daca nu e de mult, poate e doar o pasa proasta. Daca e de mult, e grav. Si mai sunt si alti baieti, lumea nu se roteste in jurul astora doi. te pup

| neutrino a răspuns:

Cu primul, gata, ai termina-o, nu-i mai poti oferi nimc. Ofera-i si celui de-al doilea o partida de sex si ai sa vezi ce mult il vei iubi si pe el.

| dragos9234 a răspuns:

Din cate inteleg cel mai bine ar fi sa iti continui relatia cu primul.

| anysik explică (pentru dragos9234):

Pe de o parte vreau fiindca cu el am avut prima relatie si il iubesc pe de o parte nu pre din cauza comportamentului lui prea mult se distreaza

| Mlov3u4ever a răspuns:

Spune-i ca-l mai iubesti. Oare de dc nu mai vb cu tine?:S...va-ti certat din ceva? ..Nu cred ca este corect sa stea cu o persoana numai pentru relatii sexuale..este cam nesimtit.Eu ti-as propune sa il uiti nu merita sa suferi pentru el.Bafta!happy

| Bebbe133 a răspuns:

Pai eu as zice cu niciunu,pentru ca vezi. primul doar te-a folosit. adica acum e interesat doar sa se culce cu tine. pana acum a fost un prefacut in caz ca se purta mai frumos inainte. Iar celalalt... daca e de treaba si cuminte si nu te atrage mai bine ai pastra o prietenie frumoasa cu el decat sa strici prietenia cu o relatie. Pentru ca relatiile strica prieteniile din cauza ca impun prea multe obligatii. Plus ca nu e nevoie sa ai prieten incontinuu, serios. Poti sta foarte bine si fara prieten. A, si apropo nu face greseala sa te mai culci si cu urmatorul iubit din viata ta, azi cu unul, maine cu altul... Si asa se va duce vorba si te vor considera curva chiar daca nu e asa. Deja de la al 2lea in patul tau. e urat x_X Sper sa tii cont!

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Stii nu stiu ce sa spun dar ofera la ai pe cer care il iubesti mai mult.

| Ady994 a răspuns:

Pai decat sa il faci sa sufere pe cel de-al doilea... pentru ca tu il iubesti doar ca pe un amic, mai bine ramai cu primul

| Oana04 a răspuns:

E cam complicat...Eu zic sa nnhu iesi cu niciunul.Primul nu te mai iubeste si daca continui sa ai relatii sexuale cu el sigur o sa te trateze ca pe o tarfa.Iar celalalt te iubeste dar tu nu si nu ar putea iesi nimic bun din asta doar daca dupa aia te indragostesti de el.Mai bine cauta un tip pe care sa-l iubesti si care sa te iubeasca

| qxs a răspuns:

Primul nu te merita. Daca ai avut relatii sexuale cu el asta nu inseamna ca esti obligata sa stai cu el pentru totdeauna. Cat despre al doilea, de ce nu? Pare un baiat care promite. Si in plus, nu ii dai o sansa numai lui, ci si tie: sansa la fericire. De ce sa stai alaturi de primul cand el te trateaza cu indiferenta si sa fii nefericita?
Te pup, ai grija de tine.

| anysik explică (pentru qxs):

Mersi mult..am sa incerc sa urmez sfaturile tale

| turbatu007 a răspuns:

Cu degetul taulaughing)mai ho esti obsedatalaughing)