| Michael6996 a întrebat:

Credeti in prietenia intre un baiat si o fata?

15 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Si prietenia e bazata pe atractie...
la ce ti-ai petrece timp cu o persoana daca nu te-ai simti bine in compania ei?

| Aylee a răspuns:

De ce nu?

| WooLove a răspuns:

Este mult de zis. dar relatie dintre baiat si fata daca au fost iubiti nu cred ca poate exista (exista doar pentru anumite placeri). dar ca amici daca nu au fost iubiti exista si stiu cazuri care se inteleg ca frate si sora fara sa aiba sentimente unul fata de celalalt.

| georgiana_1403 a răspuns:

Da. exista pentru ca si eu am un prieten cel mai bun. eu am iubit, el are iubita iar intre noi nu a fost niciodata vorba de altceva decat de prietenie. ne povesteam absolut tot si intr-o zi m-a intrebat daca imi poate spune surioara si i-am zis ca da. de 4 ani suntem cei mai buni prieteni deci exista

| Forevăr a răspuns:

Cred. Cred doar in prietenie nu mai mult sad

| FoarteLetargic a răspuns:

Da.
Funda?happy

| Mihaela_5801 a răspuns:

Intre barbat si femeie nu exista prietenie, intre ei poate fi dragoste sau ura atrctie sau dusmanie sau poate chiar concurenta, dar NICIODATA prietenia! Tot timpul unul iubeste!

| Mihaela_5801 a răspuns:

Oameni pina mai eri credeam si eu ca exista fiidca prieteneam cu un baiat deacum 3 ani si nu a fost niciodata ceva mai mult intre noi mereu ne-am inteles ne-am ajutat reciproc, toti se mirau si credeau ca ne iubim, dar tot timpul le-am explicat ca nu e adevarat chiar si el "prietenul cel mai bun" spunea ca ma priveste ca pe o sora, dar acum zilele trecuta la sfirshitul lui mai am aflat ca intodeauna m-a iubit dar a stiut sa-si ascunda bine sentimentele! Nu exista credeti-ma!

| smarty92 a răspuns:

Cel mai bun prieten al meu este baiat...chiar daca sunt fata. el m-a sustinut mereu si am avut umarul lui sa plang atunci cand am avut nevoie, nu a fost nicio fata, a fost el.

ne cunoastem de 12 ani...eu avand 19 si el 20 si din totdeauna am avut relatia asta, niciunu nu ne-am gandit sa fim impreuna sau altceva. deci, exista

| greieras a răspuns:

Da dc nu? mie cel mai bun prieten imi este astazi iubit happy

| DiamondEyes a răspuns:

Oui,de ce nu?

| LOReDANa_8414 a răspuns:

Cred ca mai exista si asa ceva...dar mai rar

| Lcrrr a răspuns:

Nu! :]. Pentru ca un baiat nu se imprieteneste niciodata cu o fata fara sa aiba un motiv ascuns. Si intotdeauna de la aceste prietenii se ajunge la o relatie care strica prietenia si duce in cele mai rele cazuri si la ura. :].

| Anonima264 a răspuns:

Da!

| raducu_9077 a răspuns:

Nu exista. problema este ca baiatul are o slabiciune pentru fata si din cauza asta ii este prieten. am trecut si eu prin asta off. o iubeam mai mult ca pe ochii din cap, as fi facut price pentru ea, absolut orice. Insasi eu credeam ca ii sunt prieten cu adevarat, dar nu era asa...o faceam fiindca o iubeam mult si fara sa imi dau seama. Pana cand nu am mai putut si i-am zis ceea ce simt. Ce a urmat, 2 dusmani, o urasc si ma uraste. Si pentru ce? Pentru ca am iubit-o. Mihaela probabil la fel si la tine s-a intamplat cu baiatul ala. Dar cand ti-a zis ce avea de zis de ce ai considerat ca nu era bun sa iti fie iubit? De ce nu ai stat sa te gandesti ca poate el este cel pe care il cauti? Este mai bine acum?