| ajajajaja a întrebat:

Salut! Cum as putea sa intreb o fata daca are cont de Instagram avand in vedere ca nu am vorbit niciodata? Sa ma duc la ea si sa ii zic "Buna fata, ai cont de insta?" mi se pare prea brusc si golanesc

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu suna a golanesc, suna cumva sec, dar nu-i asa rau cum crezi. Poti sa formulezi altfel, saluti, spui ca iti place de ea si daca vrea sa vorbiti mai multe. Ceva genul asta.Chiar daca e direct, cel putin stii cum sta treaba.O alta abordare nu vad, sa ce sa stai pe linga ea sa vezi daca te place sau nu, doara asa din priviri, e si asta o chestie, dar nu prea merge, mai ales daca nu ai cum sa fii in preajma ei.

Ceva gen, sa lucri in acelasi colectiv, sa fie vecina cu tine sau cumva sa te intilnesti mai des chiar intimplator.
Dar si sa iti dai seama daca te place asa doara din priviri, tot acolo o sa ajungi la un mom dat sa o intrebi ceva, sa o inviti undeva.

Asa ca sa nu mai pierzi timpul, direct, stii daca te place sau nu. Daca te place te place oricum.

| RAY a răspuns:

De ce sa o întrebi de asa ceva, învito la un suc in oras, tu esti in fata celor de pe Instagram, lasa viata virtuală, trăiește prezentul, realul, buna, ai vrea sa ne întâlnim când ai timp undeva, cândva, fii bărbat, ăștia cu cerere de insta nu au ****

| Paracetamol0lol a răspuns:

Vorbește cu ea măi fomilă sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine că-ti dai seama că intrebandu-o așa direct, e brusc și golănesc. Într-adevăr este. Tipa s-ar putea simți asaltată și să te alegi cu o atitudine rece și ostilă și fără profilul ei de Instagram.
Mai bine să încerci să-i afli Instagramul din alte surse, cum ar fi prieteni sau cunoștințe comune. Better like this.