| ronaldo07 a întrebat:

Salut.cum fac sa ma impac cu fosta prietena. n-am prea mai vb cu ea.pe mess o mai intreb cf? dar nu stiu ce s-o mai intreb, nu stiu ce sa vb cu ea. ajutati-masad fundabig grin

8 răspunsuri:
| AnuTTza a răspuns:

Nu ar fi mai usor sa ii spui ca vrei sa te impaci cu ea?

| Gabitza a răspuns:

Buna! Mi se pare putin ciudat sa nu ai ce sa vorbesti cu persoana pe care o iubesti. Adica, se presupune ca aveti lucruri in comun, nu? Trebuie sa existe un subiect! Plus ca, daca vrei sa te impaci cu ea, poti sa te interesezi mai mult despre ce a mai facut in timpul in care voi nu ati mai vorbit. Daca ti la ea, gasesti subiecte! happy
nimeni nu iti poate spune ce ai putea sa vorbesti cu ea, pentru ca doar voi stiti ce e intre voi! happy

| Carmen a răspuns:

De ce nu va intalniti la un suc?

| Crisu a răspuns:

Spune-i ca te-ai gandit in delung la ceva si anume la ce a fost intre voi, ce s-a intamplat, ti-ai adus aminte de momentele petrecut langa ea si ca ai vrea sa te impaci cu ea.

| Tormentor a răspuns:

Pai daca nu are iubit incearca sa ii arati ca inco o mai iubesti sa mergi cu ea afara sa te plimbi incearca sa iti construiesti inapoi relatia cu ea funda? plzz

| Rayyy a răspuns:

Buna,
Eu spun ca daca tii cu adevarat la ea, ar trebui sa iti faci curaj si sa o saluti pe messenger. Ai putea incepe cu intrebari formale, de baza, gen 'Ce ai mai facut in ultimul timp' si apoi, cand se intensifica conversatia, sa ii spui ca iti pare sincer rau pentru tot ce s-a intamplat intre voi in trecut.
Nu uita se mentionezi ca ti-ar placea ca lucrurile sa se schimbe etc., pentru a-i da un fel de aluzie la ceea ce gandesti. Sa speram acum ca o sa se prinda.
Mult succes!

| Yoana a răspuns:

Da spune-i si tu simplu ca vrei sa te impaci cu ea si chiamo la un suc sau la o plimbare.
bafta kiss

| dariaelena a răspuns:

Invit'o in oras, la un suc, la o pizza, un film ceva si spune'i ca tu mai ai sentimente pentru ea, ca nu ai uitat'o si ca ai vrea sa va impacati. Iar pe mess incearca sa vb cu ea mai mult decat un"cf". Intreab'o ce'a mai facut, care mai e viata ei.