| meinteil a întrebat:

Salut cum fac unii baieti care nu au banii si care beau fumeaza sunt golani au parte de relatii?
Eu unul am fost bun cu multe fete insa nu am fost facut decat sa fiu bagat in friendzone sau mai rau folosit.
Eu unul nu mai stiu sa fiu romantic cum sa bag in seama fetele cum sa ma comport cu ele.
Mi se spune sa ies in oras sa cunosc fete insa nu functioneaza nimic oricat as incerca.
Sincer m-am saturat am 24 ani vreau si eu sa ies cu cineva sa ma tin de mana sa iesim la o pizza, film etc.
Urat nu sunt asta stiu am 1.85, 82 kg si constitutie fizica buna nu fac sala dar sunt ok.
Poza mea de profil este un membru al unei formatii metal numita slipknot ascult toate genurile insa sunt foarte mare fan metal ca sa nu mai zica lumea ca sunt de speriat laughing)
Vreau si eu odata pentru totdeauna un sfat folositor si nu batjocora nu vreau aceeasi placa iesi si cunoaste va spun clar NU MERGE!
Multumesc.

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cauta femei pe potriva ta, poate tintesti prea sus. Cauta femei mai simple, mai putin frumoase si avute

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru meinteil):

Nu ai inteles, nu trebuie sa le alegi intentionat urate, ci mai simple. De ce iti alegi pitipoance, astea iti plac? Alegeti fete studioase, serioase, dintre cele pe care le gasesti in biblioteci. Dar ai grija sa fii pe masura lor din punct de vedere intelectual. Daca nu, alege-ti fete muncitoare, care lucreaza de mici si facmunci serioase si grele.

Răspuns utilizator avertizat
| Brigaela a răspuns (pentru meinteil):

Atunci problema ta este ca te implici in relatii inainte sa cunosti fata...

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Atitudine de bad boys frate asta cauta fetele. fetelor nu le plac baietii cuminti si simtiti ori te inveti sa fi indrazneti si bad boy ori mori virgin

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
E rau sa gandesti asa la 24 de ani ai tai.
Mai sus ti-ai dat singur raspunsul,ai fost prea bun.
Probabil ai comunicat mai mult rational decat sentimental si uite asa ai ajuns in zona de prietenie.
Si evident ca frustrarile nu au incetat sa apara.
Acum ai si tu perceptia ai comunista,crezi ca numai daca ai bani ai femei?
Daca te uiti mai atent majoritatea femeilor sunt independente.
Se mai gaseste o sutudenta ratacita care cauta un sponsor pe termen scurt.
Acum baietii aia de care zici tu au succes prin atitudine, stiu sa domine si sa creeze atractie si multi o fac in mod inconstient.
Daca vrei o fata si zici ca esti frumos(conteaza foarte mult aspectu fizic) iesi pe strada la agatat.
Si nu imi zi mie ca nu merge si la altii care au o anumita experienta in spate.
Daca esti la inceput si te duci la tipa emotiv, nesigur pe tine si abia legi doua vorbe, e posibil sa te respinga.
Adica cel mai probabil.
O varianta ar mai fi facebuck-ul.
Sau sa cunosti fete noi prin cunostinte comune.
Daca nu si tot o ti ca "nu merge" resemneaza-te si accepta situatia sau fa-ti cont pe un site de matrimoniale.
Asta nu am incercat niciodata, dar au fost unii pe aici care au spus ca s-au cunoscut acolo.
Acum calm si succes!
Si tine minte ca timiditatea, logica prosteasca si disperarea te vor trage mereu in jos...

| RAY a răspuns:

Poate ai asteptari prea visatoare mai stii, femeile sunt complicate man

| Nemessys a răspuns:

Bate palma! Si pe mine ma deranjeaza asta insa o accept deoarece sunt inca tanar. happy Nici eu nu inteleg cum de fetele prefera un analfabet in locul unui baiat destept si care nu si-ar bate joc de o fata.

Tot ce pot sa zic este sa te calmezi, deoarece, chestia nu e de la tine, este de la ele. happy Deoarece fetele (nu toate, dar majoritatea) vor genul de baiat,, badboy" happy si bineinteles prefera unul prost, deoarece aia prosti sunt usor de manipulat si actioneaza fara sa mai gandeasca. Femeia. e suficient sa dea putin din cur si gata. Cam asa face ea. Ii,, hipnotizeaza" folosindu-si farmecul feminin si de dorinta barbatului de sex. Si dupa poate sa se duca si sa-i cumpere nu stiu ce geanta, sau inel, sau un bilet in Hawai sau sa se duca sa dea in cap la unu' fara niciun motiv. Pe cand, unul mai destept nu este deloc impresionat de acea,, hipnoza" si s-ar gandi.,, Stai putin dar cu ce te-a suparat omul ala?" Si bineinteles ca asculta si parerea la celalt om. In timp ce altul' l-ar bate direct.,, BA! TU DE CE TE IEI DE GAGICA-MEA?" (pumn in fata), lesinat... femeia : iubitu meu protectoooor

| Nemessys a răspuns (pentru Nemessys):

Sa ma *** in el de site ca ala un e nici jumate din ce am scris eu... straight face

Ma rog. am sa-ti zic ce este mai important. Deci nu fi dezamagit. chestia e la ele nu la tine. Mai bine singur decat sa dai de nu stiu cate proaste si sa suferi din cauza lor, crede-ma ca e mai bine asa. big grin M*IE TPU! straight face straight face straight face straight face straight face straight face straight face straight face. Sa scrii dita mai romanul si sa se posteze doar un sfert. -_- Mi s-a dus tot cheful de scris.

| Pool77 a răspuns:

Bla bla bla laughing)

Fratelo, poti sa ma judeci si sa ma faci "badboy" cat vrei tu, dar un lucru e sigur, daca esti bun/draglas etc atunci nu pre ai sanse la o relatie sau la orice altceva.
Incearca sa fi arogant, nepasator, batjocoritor si nu arata ca te atrage tipa respectiva.
Stiu cum e, te crezi singur, ca lumea nu te intelege, tu ai dat totul pentru o fata si ea totusi te-a respins pentru unu' care nu are dinti, are 2 lei in buzunar si poarta acelasi tricou 2-3 zile la rand.
Cand o sa intelegi ca fizicul nu e atat de important ca si atitudinea? Daca esti bun etc, fata trage concluzia ca esti pampalau. Nu le place chestia asta, trebuie sa fie si un "barbat" in relatia aia, prin barbat nu ma refer sa te iei la bataie cu fiecare pe strada, ci barbat ala care o invata, ala care ii arata ca este pestea mental/fizic si nu este usor de convins.
Daca esti pampalau suporta consecintele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia au caracter, ceea ce (poate, nu zic sigur pentru ca nu te cunosc ) tie iti lipseste. AM vazut ca te.ai descris ca esti bun, poate esti prea fatalau pentru a atrage o fata. Stiu ca multe mint ca vor unu de treaba dar majoritatea tot aleg unu cu personalitate mai dominanta nu ala care le pune o bluza pe jos ca sa poata atraversa o baltoaca. Oricum pana la 30 de ani ambele genuri nu sunt mature. Cica pe atunci iti vine mintea la cap asa ca mai ai de asteptat daca vrei ceva de durata. Soarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu faptul ca un tip e golan sau ca fumeaza ii aduce fete. Atitudinea e totul. Unde crezi ca vor ajunge golanii si pitipoancele ori narcisistii si tipele superbe dar superficiale? Iti zic eu, se vor distra pana la 25-26 de ani maxim, apoi tipii vor ajunge niste ratati care incearca sa pacaleasca copile de liceu sa se culce cu ei, iar tipele superficiale vor cauta tipi bogati si daca reusesc vor ajunge sa fie folosite pe post de masina de turnat copii, masina de sex si masina de spalat rufe si vase tot restul vietii lor triste. Tu vezi doar suprafata, dar cum am scris eu se intampla in peste 90% din cazuri.
Intotdeauna o pitipoanca o sa dea semne ca e pitipoanca.Cu accent pe INTOTDEAUNA. Vina cea mare o duci tu. E foarte putin probabil sa nu fi observat semnele, dar cel mai probabil le-ai ignorat pentru ca iti placea ce iti oferea relatia.
Un om normal nu incepe o relatie cu o tipa pe care nu o poate iubi. Tu nu ai iubit-o niciodata pe tipa aia, fii sincer fata de tine! Probabil ai vrut sa o folosesti pentru sex sau ai vrut sa incepi o relatie doar ca sa ai o relatie, fara sa iti pese de modul in care va evolua. Ai primit ce ai cerut!
Schimba-te!

Răspuns utilizator avertizat
| Ralukafay a răspuns:

Poate esti prea inchis in tine.Te-ai gandit vreodata ca poate fetelor le place sa fi mai vorbaret? Esti timid,inchis in tine,poate socializezi prea putin,poate trebuie sa te bagi singur in seama,trebuie sa te bagi singur in vorba cu fetele, trebuie sa inviti fetele, ba la un suc, in oras, etc.Incearca si tu.Pana reusesti. Odata si odata tot trebuie sa iti gasesti o fata pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Ralukafay a răspuns (pentru meinteil):

Eu zic sa nu te lasi si nu fi inchis in tine,nu trebuie sa faci asta,adica chiar daca ti-au spus ca esti prea vorbaret, incearca sa diminuezi asta, dar nu inseamna ca trebuie sa te izolezi de lume. Poate tu ai conversat doar cu fete din partea de sat/oras unde stai tu, dar incearca sa conversezi si cu fetele din intregul sat/oras, sigur o sa iti gasesti pe cineva.

Răspuns utilizator avertizat
| Ralukafay a răspuns (pentru meinteil):

Faci ce vrei.Tu nici macar nu ai vointa, adica daca ai putea bate din palme si toate problemele tale sa se rezolve, asa ai face.Ai pus o intrebare aici si gata te-ai asteptat sa ti se rezolve problemele.E rau.

| Scufitarosie22 a răspuns:

Nu dispera, toate la timpul lor, nici nu stii cand iti vei cunoaste marea dragoste. Eu una inca nu stiu daca am gasit marea dragoste, sau nu vreau eu sa cred asta, fiind vorba te tine este normal sa iti doresti o persoana care sa fie pe placul tau. Stiu cum este sa te intrebi ce trebuie sa faci...

Răspuns utilizator avertizat
| Scufitarosie22 a răspuns (pentru meinteil):

Poate nu cauti unde trebuie, sau nu observi pe cine trebuie...