| onetwothree a întrebat:

(dau funda) Am nevoie de voi! Cred ca ne-am despartit dupa aproape 2 ani de cand suntem impreuna. Avem relatie la distanta, si ne-am intalnit in ianuarie. De atunci el nu mai reusea sa fie afectuos si sa ma faca sa simt ca sunt iubita. Chiar si cand eram trista parea nepasator, ma durea si inca ma doare comportamentul lui. Mi-a zis ca nu am vrut sa o facem si el simte ca de fapt profit de el, si eu i-am dat semne ca mi-as dori sa o facem atunci, in ianuarie. Am preferat sa ii spun azi, ca eu imi doresc de la el sa se poarta ca un iubit, nu ca si un amic, prieten... Sincer, mi-as dori sa ma caute, sa isi doreasca sa ne impacam, sa imi spuna ca el chiar ma iubeste si nu poate fara mine, dar cred ca e in zadar, cred ca doar eu am sentimente pentru el... Va rog, ajutati-ma. Va multumesc. O zi buna!

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Daca te respinge si devine nepasator fata de nevoile/dorintele tale din cauza ca i-ai refuzat o partida de sex, atunci el este profitorul care n-a iesit cu nimic. Chiar daca ati fost "impreuna" timp de aproape 2 ani, acesti 2 ani pot deveni 2 ani pierduti si nu castigati. Este nevoie de mai mult de 2 ani; este nevoie ca lucrurile sa se intample cand sunteti unul langa altul, cand va puteti atinge, sopti, privi, gusta, cand aveti posibilitatea de-a va cunoaste mofturile ( cel mai bine le cunosti atunci cand ai de-a face cu ele ), reactiile, trupul, s.a.m.d.
Insa poate distanta si situatia care o creaza l-a facut sa-si doreasca sa se indeparteze si sa se raceasca, simtind ca n-are vreun rost sa continuati. Te vei lamuri mai bine daca vei discuta cu el, daca il vei intreba lucrurile care-ti par neclare; o discutie face mai bine decat 10 presupuneri.
In orice caz, consider ca trebuia/trebuie sa fie sincer cu tine.

| onetwothree explică (pentru Luori):

Si ce ar trebui sa fac daca el nu reuseste sa comunice cu mine?

| Luori a răspuns (pentru onetwothree):

Ai incercat, insa el ti-a raspuns astfel. Uneori nu este nevoie de cuvinte, caci faptele vorbesc mai bine/clar. Accepti si faci precum doreste, chiar daca asta inseamna sa renunti la ceea ce a fost.

5 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

Degeaba cauti raspunsuri la niste persoane care nu va cunosc. Cel mai bine vorbesti cu iubitul tau si ii spui ce simti. Poate si el simte la fel ca tine thinking sau poate lui nu ii prieste o relatie la distanta. Nu ai de unde stii pana nu vorbesti deschis cu el. happy

| onetwothree explică (pentru NinaSimone):

De o luna incerc sa comunic cu el si el nu ma asculta. Am nevoie de el si nu reuseste sa ma faca fericita nici atunci cand ma vede trista. Eu caut un raspuns la intrebarea : de ce nu reuseste sa imi arate ca ma iubeste si ca simte ceva pentru mine daca totusi el zice asta? Cand iubesti o persoana nu ar trebui sa o faci fericita cu orice pret? Chiar daca poate tu ai probleme mai mari decat motivul starii ei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cred ca doar tu ai sentimente pentru el. Imi pare rau. Dar mai sunt asa de multi si care mai de care mai interesant. Glumesc. Mergi si te idstreaza cu altii ca baiatul asta e pe Marte.