| Alexxxu96 a întrebat:

De aproximativ 4 luni sunt cu o tipa. Ea face 19 ani pe 20 august iar eu am 19 ani. Ma iubeste foarte mult si eu lafel. Ea locuieste singura si de aproximativ 2 luni... tot insista sa dorm la ea si chestii de genul, zis si facut! Seara cand ne bagam la culcare evita contactul sexual dar ma lasa sa o mangai, sa o sarut, sa o mai pipai dar refuza sa facem sex. Am insistat de 3 ori insa raspunsul este lafel: "nu sunt pregatita" sau "imi este frica". O inteleg si nu continui mai departe pentru ca daca zice ca nu e pregatita eu ce pot face. Am incercat sa o abordez, sa vorbim si am vorbit destul de deschis cu ea si mi-a zis ca ea este virgina si ii este frica sa nu cumva sa aiba o sarcina dupa contact insa eu i-am promis ca o sa ne protejam si totul va fi super ok. Mi-a zis sa mai astept insa ma ingrijoreaza. Intrebarea mea este ce pot face, cum o pot aborda ca sa fie mai pregatita si mai ambitioasa pentru ca de felul ei este o fata timida, sau ce pot face in aceasta situatie?

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nici o metodă de protecție nu e 100%sigură, are drepate să se teamă de sarcini nedorite( eu am născut 2 copii neprogramați). Dacă vă iubiți și vă simțiți maturi și responsabili mai bine căsătoriți-vă(facultatea, mâncarea, chiria, toate se suportă mai ușor în doi) și atunci chiar și o sarcină nedorită nu e o așa de mare catastrofă.Cei doi copii neprogramați ai noștrii sunt cele mai mununate greșeli ale vieții noastre.

| Alexxxu96 explică (pentru ania):

Nu are nici-o logica faza cu casatoria, adica sunt doar niste acte... nimic mai mult. Multumesc pentru raspunsul tau.

| RAY a răspuns:

Esti in freindzone man

| SkyPilot a răspuns:

O mai lasi si ii castigi increderea. Nu o mai bate la cap, accepta ceea ce iti ofera si dupa o vreme o sa iti propuna ea. Pana atunci ati putea incerca oral daca e acceptabil pentru amandoi. Tu ai grija sa te documentezi cum se face cu o virgina si cum sa va protejati. Folositi doua metode de protectie pentru ca nimic nu e 100% sigur (prezervativ + calendar sau nu termini in ea).

Răspuns utilizator avertizat
| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca pot sa subliniez ca si altcineva dinaintea mea ca ar fi bine sa incercati ceva oral pana ii trece ei teama de o sarcina nedorita. Ar merita sa i cumperi si niste reviste de educatie sexuala si sa le mai citeasca si sa vada ca se face sex si fara sa ti fie teama de o sarcina nedorita. la 19 ani ii cam rusinos sa nu stie asta. Mai avem pe aci exemple pe la 11-13 ani da la 19 nu prea e cu scuza. Oricum nu ai ce sa faci dragoste cu de a sila ii viol. Asa ca daca vrei sa joci in hora trebuie sa o astepti. Iar ca asteptarea sa fie dulce incepe tu cu sexul oral.

| Alexxxu96 explică (pentru Sfatosul2012):

Refuza contactul sexual ce nu intelegi... Ma lasa sa o mai pipai dar cand ma i-a valul imi zice ''nu acum'' Stie destule si nu cred ca ar fi ceva bine sa ii cumpar reviste deoarece exista internet si din moment ce am abordato cu chestia asta cu siguranta s-a informat. Ea fiind timida si rusinoasa dar cu rusinea nu este vorba intre noi, o inteleg si sunt dispus sa ii acord cat timp vrea ea pana o sa fie pregatita.

| cameleonu05 a răspuns:

Asteapta baiatu' ca p... virgina in ziua de azi e ca vinul ala de 60 de ani adica deloc, eu zis sa o savurezi cum trebuie ca pe inghetata asa cand eram mici, lingeam ambalajul pana ne gasea dracii si pe urma mancam.

| Alexxxu96 explică (pentru cameleonu05):

Ai drepate frate laughing Insa ce ma fac? Ca ea nu vrea! laughing Multumesc pentru raspuns

| Villan_Ek_1994 a răspuns:

Salut! In general toate femeiile cred ca barbatii vor doar sex si nimic mai mult, insa daca o iubesti asa mult mai asteapta si tu sai dovedesti contrariul, ca o iubesti sincer si neconditionat, si oarecum sa nu strici relatia sa-i spui ca trebuie sa te inteleaga esti barbat si ca....iti doresti sex doar cu partenera dca daca vroiai doar sex centura e plina happy. Nu e asa simplu cum pare sexul, si in sex trebuie sa existe incredere dar daca ea nu are atunci mai asteapta pana va avea

| Alexxxu96 explică (pentru Villan_Ek_1994):

Faza este ca eu am vorbit cu ea si este ferm convinsa ca nu o parasesc. Nu sunt genul de barbat care face asta, doar ca ii este frica de o sarcina nedorita... nu o pot forta pentru ca o iubesc prea mult.

| fanta24 a răspuns:

4 luni nu e suficient incat o fata sa fie 100% sigura ca o iubesti, si nu vrei sa profiti de ea. Ea tine la tine, din moment ce ai zis ca e timida, dar ca te-a chemat sa dormi la ea. Incearca sa-i explici metodele de protectie pe care vrei sa le folosesti. Si da-i motive sa aiba incredere in tine. De exemplu dezbraco de cateva ori, dar fara sa faceti nimic, ci doar mangaieri, si atingeri senzuale. Va avea mai multa incredere atat in tine, cat si in ea.

| Alexxxu96 explică (pentru fanta24):

Din moment ce insista sa raman la ea peste noapte sunt sigur ca stie ca o iubesc enorm de mult. Sau au ajuns si femeile sa profite de barbati in halul asta, sa fim seriosi. Am vorbit cu ea foarte deschis, i-am zis tot ce simt eu pentru ea si stie cat de mult o iubesc. I-am dovedid si este ferm convinsa ca o iubesc enorm si ea ma iubeste la fel de mult insa nu e pregatita pentru chestia asta inca.