| Mihai_6081 a întrebat:

De ceva timp a inceput sa imi placa de o colega de clasa.Am fost impreuna cu clasa la un film si acolo ne-am ai tinut de mana pentru prima data. Dupa, i-am spus ce simt pentru ea si mi-a raspus ca nu vrea sa fie intr-o relatie(mi-a spus ca nu e vorba ca nu vrea cu mine, si ca nici ea nu stie ce vrea). De atunci vorbim in fiecare zi si ne povestim mai tot ce facem si mi-a marturisit ca ii place cum vorbesc cu ea. I-am spus sa se mai gandeasca si mi-a zis ca o va face. Puteti sa imi dati un sfat despre cum sa o fac sa imi accepte propunerea? Eu chiar o plac foarte mult si nu stiu ce sa fac.Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Armenianeek a răspuns:

Deeecii...
Fetele nu stiu ce vor, asta-i lege. Ataseaza-te mai tare de ea dar nu o luati asa in serios, sa fie gen o joaca la inceput ^^ Daca merge bine puteti sa treceti la un alt nivel, dar mai tarziu. Acum incearca sa-i arati ca o protejezi si ca tii la ea, alint-o. Asigura-te doar ca e reciproc sentimentul si nu fi pisalog, posibil s-o enerveze.
Sper ca te-am ajutat si succes! :*

| corbulalbrosu a răspuns:

Persevereaza,insista, nu lasa sa treaca nicio singura zi fara sa-i zici mai subtil pe langa discutiile avute ca o placi si ca ti-ar face o deosebita placere sa deveniti un cuplu. Incearca, fa tot posibilul sa o convingi sa iesiti la cate o plimbare in doi. Ofera-i o floare ori de cate ori te intalnesti cu ea. Vei vedea ca florile vor face minuni.Succes.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate ma ia cu piele de gaina cand vad un baiat manipulat de pasarica. continua in felul asta si ajungi in friendzone, spune-i ca tu vrei o relatie cu ea daca ea nu stie nici macar pe ce lume traieste in mod elegant ii arati usa

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti la varsta cand trebuie sa zbori din floare in floare ca o albinuta

| Emilian65 a răspuns:

Daca ea amana sa-ti dea raspuns inseamna ca nu vrea o relatie stabila cu tine. Sau are pe altcineva care o satisface din toate punctele de vedere.