| mtw123 a întrebat:

De ceva timp am tot vorbit cu o fata, cam de un an mai exact. Nu am făcut nimic deoarece eu am greșit cu niște chestii, nu are rost sa le insir acum aici. Pe scurt ea mi-a spus niște lucruri și eu am jignit o și de atunci se comporta cu mine de parca nu as mai exista. Adică azi spune ca facem ceva, maine spune ca nu mai vrea și tot asa. Ma respinge, îmi Răspunde sec și sincer nu stiu ce sa mai fac... sa mai stau după ea crezând ca o sa mi ofere alte sansa? Eu am mai testa o gen sa zic asa. și am zis ca nu mai vorbesc cu ea, și a zis ca treaba ta faci ce vrei, pa. Adică era foarte indiferenta si împăcată cu ideea asta. Ea încă susține ca ma iubește, dar la cum se comporta cu mine dovedește contrariul și au trecut luni bune de când face asta. Nu cred ca mai pot continua in halul asta, nu ma mai simt bine. Mi se taie cheful când vad cum
ma tratează.
Ce îmi sugerați sa fac?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti cauti alta!
Este evident ca asta nu te iubeste, doar te intarata, ca sa continuie sa-ti plateasca cu aceeasi moneda, pentru jignirea pe care i-ai facut-o.
Nu stiu cati anisori ai, dar un om matur si-ar fi dat seama, ca este o joaca fara sens si fara viitor.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti serios cu ea sa vezi daca mai ai vreo sansa cu ea.
Daca nu asta e, macar ai incercat.

| mtw123 explică (pentru Andreeush):

Ne-am certat și astăzi și i-am zis o chestie. Și pentru chestia aia a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine, deși urma sa mi ofere o alta sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Las-o, este comportament tipic de lesbiana!

| Șurubelniță a răspuns:

Din moment ce într-un an de zile nu ai reușit să faci mare lucru cu ea ce zici, are rost să continui?
Mi se pare că doar îți pierzi timpul cu ea și că e un joc de-a șoarecele și pisica.
N-are rost să îți pierzi timpul cu persoanele ce te fac să te simți nașpa. Mai bine ți-l petreci cu persoane care fac să te simți bine în pielea ta.

| mtw123 explică (pentru Șurubelniță):

Asta e și ideea, ca ai dreptate. Dar am momente uneori in care n as mai vorbi cu ea deloc, și altele in care mi e dor de ea. Oricum de câteva luni doar eu depun efort sa vorbim și chestii de genul.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu te place. Si bag de seama ca daca erai mort dupa ea, nu o jigneai nici tu. Desi firea si nervii fiecaruia nu se discuta.
Nu prea va vad impreuna. altii se despart din cauza jignirilor, voi deja ati inceput cu stangul.
Posibil sa fie incapatanata si sa te placa insa orgoliul e prea mare si tin sa mentionez ca are motiv.
Posibil sa nu te placa daca ti a spus sa faci ce vrei si ii esti indiferent.
Tu o cunosti, tu ii stii gesturile. Noi iti putem da doar sfaturi