| ViviC a întrebat:

De curand am cunoscut o fata de care imi place.Am vorbit pe mess vreo 2 zile dupa care am intrebat-o daca are prieten, iar ea mi-a raspuns ca nu are si ca nu vrea o relatie momentan. Ca a avut o relatie care nu a decurs prea bine, ca nu mai vrea si vrea sa stea o perioada singura. Ce ar trebui sa fac in aceasta situatie pentru a o convinge sa avem o relatie?

15 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Nu e interesata de tine, de asta a spus asta. Daca i se punea pata pe tine nu mai era problema ca nu are chef de relatie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa o lasi in pace ca daca o tot stresezi te va bloca, ti a zis fata ca nu vrea relatie de ce insisti?

| Sofer a răspuns:

Spune-i asa. Nu trebuie sa aveți o relație happy puteți sa ieșisi împreună și asa.

| alexalx1234 a răspuns:

Dă-o naibii. Te-a refuzat și aia e. Are pe cineva și nu îți spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Respectă-i decizia. Nu te arăta insistent că vrei o relație cu ea, deoarece o vei îndepărta și mai mult și probabil te va considera un disperat.

| MValentin a răspuns:

Tot ce poti face este sa ii fi alaturi si sa atasezi cat mai mult de ea cu anumite limite.
Sa ii fi un sprijin si un om in care poate avea incredere, si usor usor de-a lungul timpului lasi sa curga usor statusul relatiei voastre si eu zic ca veti ajunge chiar si împreună

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru MValentin):

Daca ea nu vrea nimic de la el de ce il inveti prostii?

| MValentin a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Da ti 2 palme si citește din nou ce am scris

| Catalin77945 a răspuns (pentru MValentin):

Daca se ataseaza si ii devine alaturi exista mare sansa sa-l bage in friend zone

| Catalin77945 a răspuns:

Daca tipa nu vrea pe moment, nu insista, in timp ii va trece si poti incerca atunci, daca nu poate iti cauti alta

| Kajun a răspuns:

Dacă ți-a spus că nu vrea o relație momentan, nu ai ce face. Oricum peste câteva zile o vezi că se ține de mână cu altul.

| Jade20 a răspuns:

In primul rand nu asculta de userul mariancercel, daca faci ce zice el cel mai probabil vei ajunge batista ei si cand n-o sa mai aiba nevoie de tine te arunca cu prima ocazie.
In al 2-lea rand, tipa nu vrea o relatie cu tine.
Daca ti-a zis aia cel mai probabil inseamna ca inca sufera dupa fostul si ca daca vor avea ocazia se vor impaca inapoi, urmand ca tu sa ramai oricum pe dinafara.
Pur si simplu nu te place in felul ala, ca daca ar fi facut-o nu ar mai fi stat pe ganduri. Aia cu fostul e doar o scuza.

| ViviC explică (pentru Jade20):

Multumesc frumos!

| BriannaSinclair a răspuns:

Păi nu o poti convinge sa aveti o relație... daca abia a iesit dintr-o relație, acorda-i timp sa isi vindece sufletul, sa se simtă bine cu ea însăși. nu e sănătos psihic sa intri într-o relație imediat după ce ai iesit din alta. Trebuie să o înțelegi, noi, fetele, asa suntem... necesitam timp pentru a ne vindeca. eu am un an de când sunt despărțita de fostul meu iubit si inca nu ma gandesc sa-mi fac o relație, ma simt foarte bine cu mine însămi! Dar dacă ai observat ca este interesată cu tine, iti recomand ca mai întâi să începi să o cunosti bine, sa o inveselesti, daca este tristă sa iesi cu ea la o plimbare, sa încerci sa o faci sa uite si mai întâi să îi fii prieten! Sunt convinsă că dacă vei face asta, va aprecia mult si cine stie, poate într-o zi chiar veti forma o relație!