| AndreiBJ010 a întrebat:

Salut, de curând m-am dus la spital pentru a face o verificare la penis, eu credeam ca am fimoza, dar doctorul mi-a zis ca nu am, țin sa menționez ca eu pana acum nu mi am decoltat niciodată penisul (17 ani) el mi-a sugerat în dus sa înmoi bine, și sa trag, dar am foarte mari dureri, niște păreri, ce as putea face? Menționez ca am avut și multa smegma

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta-i rusinos deja sa te duci nespalat la medic, cu crusta de smegma pe penis...
une mana serios is te spala cu APA CLA+LDAsi sapun pana curei toate smegma aia, si de acum inainte sa-l speli dupa fiecare masturbare, ca sa nu mai ramana sperma si sa se usuce pe penis.
Oricum este obligatoriu sa inveti sa ai o igiena corecta, spanadu-te ZILNIC pe corp, la fund, la penis si prin pliurile lui, cu apa calda si sapun, ca raman resturi de urina, fecale si sperma care miros urat, infecteaza, produc iritatii samd.

| AndreiBJ010 explică (pentru Violleta2022):

Nu i vorba de spălat, eu ma spăl în fiecare seara cu apa și săpun, problema ii ca eu credeam ca am fimoza, deoarece ma durea tare capul când trageam de ea, asa ca m-am dus la doctor, el mi-a zis ca nu am fimoza, și mi-a zis ca în fiecare seara sa trag de ea pana ma obișnuiesc, dar ma doare ft tare

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiBJ010):

De ceea trebuie sa inveti sa te speli corect, cu multa apa calda si sapun, pana cureri totul si lasi cucul curat, apoi il mentii curat, ca-i rusinos sa te duci din nou la medic, cu mizeria uscata si intarita acolo.
Inca ceva, imediat dupa masturbarea urinarea si spalarea sunt obligatorii, fiindca pe tractul urinar ramane sperma care ori ajunge pe chilot ori se depune pe piele si formeaza smegma.

| Anonimboy111 a răspuns (pentru AndreiBJ010):

Atunci ai capul penisului sensibil deoarece nu l ai decalotat niciodata(motivele tu le stii) cand te ai masturbat probabil nu l ai decalotat niciodata si capul a ramas sensibil(in caz de nu este vorba de fimoza)

| Anonimboy111 a răspuns (pentru Anonimboy111):

Nu s-a dus nespalat violeta calmeaza te ca nu a venit la tine, baiatu a crezut ca are o problema deoarece il durea, nu mai vorbi in cauza ca nu esti baiat

| AndreiBJ010 explică (pentru Anonimboy111):

Exact, eu ma spăl în fiecare seara, doar ca nu mi l am decalotat niciodata, deoarece ma durea...

| AndreiBJ010 explică (pentru Anonimboy111):

Și cum îl pot face sa nu mai fie sensibil? Niște sfaturi ceva ca ei asta încerc.happy

| Emilian65 a răspuns:

Urmează sfaturile date de medicul care te-a consultat.