| Damiandamian90 a întrebat:

De obicei prietena mea îmi face sex oral, după care îmi aduce servetele umede să mă șterg. Este vreo sansa ca ea să ramana gravida doar din simplul fapt ca mi-am atins penisul/sperma după ejaculare și am început să mă joc cu vaginul ei? Intreb asta pentru ca sunt în culmea disperarii, îi intarzie menstruatia. Țin să precizez ca am făcut și sex, in alta zi, și a stat destul de aiurea prezervativul, se marise semnificativ și se ridica un pic, dar nu mi-am dat drumul în ea. A ramas insarcinata?

20 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Vei putea spera sa primesti raspunsuri concrete si corecte doar dupa ce vei invata sa formulezi in asa fel frazele incat acestea sa fie coerente din care sa se poata intelege cu usurinta ce doresti de fapt sa stii/sa afli. Zici asa : ""Ai facut sex si in alta zi si a stat aiurea prezervativul"" dar nu precizezi in ce perioada a ciclului menstrual se petrece actiunea, deoarece ar trebui sa stii ca o femeie poate ramane insarcinata DOAR IN PERIOADA FERTILA. De asemenea marimea prezervativului se alege in functie de dimensiunea penisului si nu mai mare decat cea care se potriveste perfect, doar ca sa-ti creezi tu iluzia ca o ai mai mare decat este el in realitate. Repet, femeia poate ramane gravida doar daca in trompa uterina a ei exista un ovul viabil si acest lucru se poate intampla DOAR in perioada fertila. In rest multa sanatate.

| danutzu96 a răspuns:

Te-ai jucat cu ce? cu penisul? Atunci posibiltate exstia doar daca, cum zice si corbulalbrosu, ea era in perioada fertila (unele cupluri folosesc ca metoda contraceptiva metoda calendarului, dar aceasta nu este sigura). O alta conditie este ca spematozoidul sa ajunga la ovul, daca nu s-a introdus o cantitate mare de sperma, sansele scad, spermatozoizii „murind pe drum".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica ti-o pune pe gura, si apoi te pune sa te stergi? pai e normal doar nu o sa o saruti cu secretiile ei pe bot nu?

| LinxCont a răspuns:

Intrebarea ta e clar pusa de conversatie-excitatie, dar am sa dau un raspuns asa cum stiu eu mai bine adica serios:

Parerea mea e ca atata timp cat are loc un act sexual neprotejat, fara folosirea unor metode contraceptive, cu penetrare, e normal ca poate sa apara o sarcina.
Sunt unii care nici nu simt cand ejaculeaza si se tin tari pe pozitii, ca au ejaculat o data si ca a 10-a oara nu le mai vine, ca s-au sters si alte explicatii de acelasi gen combinate cu teoria probabilitatilor si dupa ce apare sarcina se declara nemultumiti, ba mai pot acuza si partenera ca nu a fost fidela ca ei s-au "protejat" si au ejaculat pe langa si in afara.

| danutzu96 a răspuns (pentru LinxCont):

S-ar putea sa ai dreptate. Prea multe intrebari sunt ciudate. Daca este asa, exista situl http://www.fanteziierotice.ro/ in care pot inventa cate povesti vor ei.

| LinxCont a răspuns (pentru danutzu96):

De acord: cred ca e o moda sa se intre pe mai multe conturi chiar de catre aceeasi persoana, de pe un cont se pune o intrebare, de pe altul se da raspuns.
Daca le place asa e treaba lor, insa pun in general intrebari stupide. Cred ca pentru ei aici e mai interactiv si mai atractiv, alta ocupatie nu au si le place sa vada ce raspunsuri primesc, pot sa se certe, sa se jigneasca reciproc, sa foloseasca inutil violenta verbala si asa mai departe.

| danutzu96 a răspuns (pentru LinxCont):

Nu fac decat sa incarce forumul cu tampeni si sa „fure" din timpul comunitatii in loc sa ii ajute pe altii.

| LinxCont a răspuns (pentru danutzu96):

Perfect adevarat, dar cum nu exista padure fara uscaturi asa e si aici, nu e cazul sa ne suparam sau sa ne facem probleme. Banuiesc ca dupa ce se vor plictisi sau dupa ce isi vor gasi o ocupatie, vor disparea singuri, dar din pacate, vor aparea altii happy

| Vi003 a răspuns:

Eu zic sa te speli ca lumea inainte de a incepe o joaca ce pare a-ti da insomnii.

| anonima0101 a răspuns:

M-a socat putin intrebarea ta.dar cred ca exista sanse sa ramana insarcinata.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna! Este destul de probabil sa fi ramas insarcinata. Daca nu te-ai sters si te-ai jucat cu vaginul ei, este posibil ca spermatozoizii sa fi ajuns unde trebuie. Daca prezervativul a stat aiurea, de ce nu ati incetat, de ce nu ti-ai pus altul? happy Bafta! Sper ca ea sa n fi ramas gravida, ce varsta are? happy

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai nu cred. Dar sa si faca niste teste de sarcina.

| Shriti a răspuns:

Corbule Corbulalbrosu, gresesti deoarece o femeie poate ramane insarcinata in orice zi a lunii, inclusiv la menstruatie, desi e drept ca sansele scad considerabil. Insa chiar si asa probabilitatea exista.

www.copilul.ro/fertilitate/ovulatie/Cand-ramai-insarcinata-a7149.html

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Shriti):

Dupa un sfert de secol de activitate sexuala in care NU AM FOLOSIT NICIODATA PREZERVATIVUL consider ca am cunostintele necesare si stiu un "pic mai corect" decat tine atat din proprie experienta cat si din cele invatate in multi ani de studii superioare. Iti repet si tie ca sa intelegi : o femeie POATE (deoarece probabilitatea este de circa 70-80% ) ramane insarcinata DOAR IN PERIOADA FERTILA cand in trompa uterina exista un OVUL VIABIL care poate fi FECUNDAT/FERTILIZAT, DOAR intro perioada extrem de scurta de circa 6-24 de ore. Orice sarcina formata in alte conditii decat cele descrise de mine, se produc EXTREM de rar, sunt considerate cu totul ACCIDENTALE si fara nicio explicatie medicala stiintifica.

| delya91 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

PREZERVATIVUL, numai la romani e considerat 'metoda contracceptiva'....toata lumea stie ca este o forma de protectie impotriva BTS, insuficient de eficienta!

| Shriti a răspuns:

Da, exista posibilitatea sa ramaie insarcinata dar sansele sunt foarte mici.

| Shriti a răspuns:

Dar se produc, chiar daca rar. Oricum ti.am trimis linkul sper ca l.ai citit nu?
Acolo scrie clar ca poti ramane insarcinata chiar si in perioada menstruatiei si in orice alta zi a lunii.
Nu zic ca gresesti dar asculta si parerea mea te rog.
O zi buna sa ai happy

| adyta123 a răspuns:

Nu frate, ramane insarcinata decat daca ti-ai dat drumu in ea, in vaginul ei doar atat inresat nu.

| frimiturel a răspuns:

Da.

| Damiandamian90 explică:

Crezi ca am stat să-mi masor madularul vreodată? Am fost la farmacie și mi-am cumparat un set de 3 prezervative durex. Pe primele 2 le-am folosit fără nicio problema, dar al 3-lea s-a marit foarte mult. În fine, am fost astăzi și i-am cumparat un test de sarcina. A fost negativ, decât o singura liniuta, dar tot nelinistit am rămas.