| razorjav a întrebat:

Salut.De un timp imi place de o fata si cred ca merita sa fiu cu ea,insa am o problema(cam penibila)...Nu stiu cum sa-i spun ca o plac.Nu as vrea sa-i spun ca o plac si vreau sa fim impreuna pentru ca mi se pare penibil si clasic...Si as vrea sa par altfel si sa-i spun altceva intr-un alt mod.Sper ca ma intelegeti.
Multumesc

4 răspunsuri:
| alinutzu_6299 a răspuns:

Frate n-am idee... sa iti zic acu dar iti zic ceva...sa nu ii zici la telefon pentru ca nu e acea scantee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și dacă nu există comunicare cum vrei să o cucerești?
PS: Bagă-te cu tupeu în față că poate vine altu.

| IanRZR a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa incepi sa vorbesti cu ea. Daca o faci deja foarte bine. Iesi cu ea pe undeva. Dupa cateva iesiri poti sa ii spui ce sentimentele.

| fwnky a răspuns:

Nu e nimc penibil in "problema" ta. Ce varsta aveti? Asta e foarte important pentru ca pentru o adolescenta de 16 ani vei folosi un limbaj diferit decat pentru o domnisoara undeva pe la 23-25 de ani. Totul tine si de varsta si de mediul in care va intalniti ( scoala, doar ca prieteni la bloc etc.). Sfatul meu este sa apelezi la acele metode "penibile si clasice" si iti garantez ca vei obtine mai multe de la persoana respectiva decat daca incerci sa o impresionezi prin ceea ce nu esti. Fii tu si treci peste emotiile astea. Pana la urma nu ai nimic de pierdut, si nu mai pune raul in fata (daca nu te place si ea sau chestii de genul asta). Va fi o experienta in plus si in schimb niciodata nu stii ce se va intampla pe viitor asa ca multa bafta.