| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

deci acum 2 saptamani am cunoscut o fata, eu 17 ea 15, ne placem, ne intelegm bine fiind amandoi din acelasi liceu (o vad zilnic). Dar problema e ca de 2 saptamana de cand sunt cu ea inca nu vrea sa iesim, la scoala o sarut, vorbim, dar cand ii zic sa iesim amandoi in parc sau la suc (sau oriunde altundeve) nu vrea! am intrebat-o mereu de ce nu vrea si ea imi zice "sa nu ne grabim" sau "avem timp", cum adica "avem timp"? eu vreau sa fim amandoi pe o banca si sa o cunosc mai bine.

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea. Poate e unul din cazurile mai speciale, care nu are voie sa aiba o relatie, nu ii permit parintii si ii este frica sa nu fie vazuta de cineva, avand in vedere si varsta ei. Poate e genul mai timida care nu stie ce sa faca in astfel de "situatii". si ii este greu sa vorbeasca despre asta. Tu ia-o incet, incearca sa vorbesti cu ea, da-i acea incredere, sa te simta ea aproape de ea, ofera-i spatiu si intelege-o. Stiu ca e dificil, e greu asa, dar cel mai bine e sa vorbesti cu ea si sa ii spui sa iti zica exact motivul/motivele pentru care nu e de acord sa iasa. Poate are o anumita ora sa fie acasa, doar ea stie. Spune-i sa iti zica orice ar fi, pentru ca intr-o relatie sunteti doi si esti dispus sa o intelegi.

Fii dulce si dragut si vei vedea ca da rezultate!
Numai bine!

10 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Daca vrei sa ai succes prietene, atunci trebuie sa ai rabdare. Nu forta nota ca vei pierde.
Bafta!

| sol_5564 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu vrea sa afle parintii ei despre iubitul ei? posibil sa aiba parinti care cer in detaliu amanunte despre iesirile ei si prefera sa nu le zica despre tine. cel mai bine ar fi sa vorbesti cu ea sa afli exact care este motivul pentru care te refuza si in caz ca este problema cu parintii poate te duci chiar tu sa faci cunostinta cu ei, sa ii linistesti cu privire la grijiile lor pe care si le fac mereu cand le iese fata afara happy

| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

ATHOS

sunt curios sa stiu cat de "rabdator" esti tu, adica stai cu ea 2 saptamani si inca nu ati iesit.

adica eu trebuie sa inchid ochii la tot ce zice ea? sa o mai las o perioada?

| Deniiiiiiiiiiiiiiiiiii explică:

Si am uitat sa va intreb, se poate sa isi bata joc de mine? si nu vrea sa iasa in oras?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce as putea sa-ti spun acum dar, eu ma gandesc ca atunci cand ea iti spune sa nu ne grabim si restul. poate ar vrea un timp sa faca in asa fel incat sa vada daca esti persoana potrivita, poate a trecut prin relatii care au avut un final trist si nu ar vrea ca sa se intample si asta cu tine...nu stiu da asta e parerea mea, sper ca ai inteles la ce ma refer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te obosii, sa intelegi cum "functioneaza" femeile, sunt dificile unele, chiar ciudate. 1- Poate ca nu voia sa iasa in parc pentru ca se ascunde de cineva, parintii, fratii, verii, sau iubit, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca e timida dai timp vei vedea totul se va rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca nu te place si sta cu u din plictiseala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti frumos nu cred ca face misto de tine, darrrr stii ca asa fac si eu uneori cand nu vreau sa afle un baiat ca stau cu cineva... oare face si ea la fel:8

| TooToooo a răspuns:

Aste-as fetele n-ai cum sa le intelegi...

Dar cred, ca nu vrea sa iesiti din cauza ca pe ea nu cred ca o lasa parinti.