| anonim_4396 a întrebat:

Salut,deci ajutati-ma,sunt doi baieti care ma plac,primul pentru mine este ca cel mai bun prieten dar el ma iubeste,eu i-am spus ca nu vreau sa fiu mai mult ca prieteni imi place compania lui prietenii cred ca mai mult sunt atrasa de prietenii lui ca de el,al doilea il simpatizes un pic as dori sa incep o relatie cu el,dar mi-e frica ca sa nu il pierd pe primul, vreau sa imi ramina prieten, ce sa fac sa aleg?

3 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Iti va intelege decizia, o va respecta..si el la fel nu va vrea sa te piarda, asta ar fi vocea ratiunii.Normal asta fac prietenii, dar el nu te mai vede ca o prietena daca a zis ca te iubeste..se ajunge foarte usor,dupa ce pe parcursul unei prietenii,ajungi sa cunosti defecte si calitati si sa te indragostesti de una din doua, poate o fi asa sau nu, dar el te-ar putea iubi mai bine, mai e si o moda si nu acuz, dar iubitii ce-i mai buni sunt pusi dincolo de zid..mai e si chestia ca unoeri pierzi ceva pentru mai bun. fara alte cuvinte despre asta, drumul ales, e cel mai bine ales de tine.Fa-i ceea ce simti si decide in asa fel incat sa fii impacata cu decizia, asta ar trebui sa faci.

| denisssssss a răspuns:

Pai spune-i primului prieten: ca vrei sa iesi si cu alti baieti si te rog mult din suflet eu vreau sa ramanem prieteni. DACA il placi mai mult pe aldoielea incepe o relatie cu el. SPER SA NUTI DAU UN SFAT GRESIT... dar sigur primul va intelege.