| Claudiufast a întrebat:

Deci am fost împreuna cu o tipa 6 luni, ne-am despărțit și ea a doua zi deja era cu altul. Cum as putea sa o fac sa sufere, exact cum m-a făcut ea pe mine?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti gasesti si tu pe una, da nu asa de umplutura, cand e cazu, o tipa sa-ti placa si sa te placa. Pur si simplu iti vezi de viata ta, o viata faina si fericire e cea mai mare razbunare pentru "fostii oameni"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu câștigi prea mult din asta. Tu te-ai făcut să suferi singur.

| Emilian65 a răspuns:

Singura solutie ca sa sufere si ea este sa-ti gadesti si tu o fata pe care sa o iubesti cu adevarat.

| Andreeush a răspuns:

Trateaz-o cu indiferentă.
Nu o băga în seamă, demonstrează-i că poți fi fericit fără ea.

| sofisis a răspuns:

Avand in vedere ca ii esti indiferent, nu vad cum ai putea sa o faci sa sufere. Si mai mult, daca ai incerca, i-ai demonstra ca te-a daramat si nu vrei asta. Crede ma ca intr-un an nici nu o sa ti mai aduci aminte de ea.

| Claudiufast explică (pentru sofisis):

Asta fac. Înainte o mai sunam, acum nici măcar nu o mai salut.

| Claudiufast explică (pentru sofisis):

Culmea este ca dacă eu vorbesc cu o tipa, fosta se ia repede de ea ca de ce vorbește cu mine și etc.

| sofisis a răspuns (pentru Claudiufast):

Si scrie-i fostei si spune-i frumos sa nu si mai bage nasul unde nu-i fierbe oala. Si atat. Fara reprosuri ca vai tu ai pe altul sau ca m-ai lasat. Atat. Arata-i ca esti deranjat strict de faptul ca o deranjeaza pe fata asta.

| Plato a răspuns:

Asta nu e ceva inteligent de facut. Mai bine vezi-ti de viata ta, suferinta ei nu incalzeste cu nimic.

| Emma30555 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare. De facut sa sufere nu are rost ea nu va intelege niciodata cat ai suferit tu, poate va trece si ea prin ceva asemanator ca asa e viata, din dragoste majoritatea am suferit

| SEMIHA a răspuns:

Cea mai puternică armă este indiferența.