| LifestyleDorina18 a întrebat:

Deci am o problemă...

Am 19 ani și nu m-am întâlnit până acum...În ultimul timp găsesc și vorbesc cu băieți buni dar nu accept întâlnirea deoarece nu știu cum să mă comport, cred că nu l-aș lăsa nici să pună mâna le mine ...Mai este și primul sărut pe care nu l-am avut și nu vreau să mă fac de râs atunci când nu o sa știu cum să mă sărut.

Toate acestea mă încurcă să încep o relație și nu știu ce să fac.

10 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Felicitări că nu te/ai întălnit cu băieți până acum și nu a pus nimeni mâna pe tine. Încurajarea mea e să te rogi zilnic lui Dumnezeu pentru viitorul tău soț, să te ajute să/l întîlnești și să fii pregătită pentru asta.Eu deși am ieșit cu câțiva băieți care m=au invitat și îmi plăceau, singurul băiat pe care L-am sărutat și pe care l/am îmbrățișat a fost soțul meu începând cu câteva luni înainte de nuntă. Deși nu aveam nici unul experiență ne=am descurcat de minune.

| Sofer a răspuns:

Nu ai de ce sa te faci de ras. Ieși cu un băiat ok și încearcă fără rușine.

| Werrich a răspuns:

Salut, pai încearcă cu o fată, știi ce-i place.

| Werrich a răspuns:

Nu știu ce este asta cu "primul sărut" dar pe vremea mea în 2003 nu era aceasta problema. Oricum sfatul meu e sa ai încredere în tine.

| Xpressurself a răspuns:

Nu te faci de ras niciodata pentru ca nu stii sa te saruti sau sa faci sex. De fapt nici nu ne place sa stiti prea multe ca sa va invatam noi. Nu trebuie sa stii cum sa te comporti pentru ca e treaba noastra sa ne descurcam cu "fitele" voastre. Tot ce trebuie sa faci e sa te lasi invitata la o plimbare. Sau mai clar, sa te hotarasti daca vrei sa ai un iubit sau sa te masturbezi in continuare.

| Catalin77945 a răspuns:

Daca nu risti, nu castigi

Să ştii că la întâlnire nu eşti obligată să te comporţi într-un anumit fel, nici să îl laşi să pună mâna pe tine, nici să vă sărutaţi. Dacă simţiţi amândoi că vreţi vreuna din cele enumerate, o faci oricum ţi-ar ieşi, nu ai cum să capeţi experienţă dacă fugi tot timpul.

| Mmn a răspuns:

Eu tot 19 ani aveam cand am acceptat sa ies dupa multe rugaminti la prima mea intalnire cu un baiat si in capul meu era ceva gen iesim ca amici si pentru el nu laughing. La prima intalnire nu a fost nimic, baiat cu bun simt happy. In ziua de azi mi-e sot happy

| Mmn a răspuns:

Deci nu-ti mai fa griji inutile daca va intelegeti totul o sa mearga de la sine

| RolandVA a răspuns:

Lasa-te pe mana baiatului, tu doar da-i indicii ca accepti sarutata!