| Ramona59 a întrebat:

Deci...aseara am vorbit cu baiatul de care imi place si am aflat ca tine mult la fata aceea de care v-am spus. A spus ca de 3 ani o place dar se pare ca ea nu`i prea da atentie.Adica mi-a spus ca s`au sarutat si toate cele dar ea tot nu vrea sa steie cu el.Eu i-am spus sa o uite pentru ca daca ii sa steie cu ea o sa aiba de suferit, si el stie asta.Acum nu stiu ce sa mai fac pentru ca el chiar tine la ea si suntem si prieteni.Nu vreau sa-i spun acum ca tin la el pentru ca as avea de pierdut.Deci ce credeti? Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| aniriiiiii a răspuns:

Tu stii mai bine, dar mi se pare absurd sa stai dupa cineva care nu e dispus sa`si imparta timpul cu tine [ma refer la el], sa stea 3 ani dupa o fata care nu ii da atentie...in cazul tau ce sa zic, fi acum alaturi de el, consoleaza`l, sfatuieste`l si poate asa isi va da seama ce fel de fata esti si isi va concentra atentia asupra ta :*:*Dar e valabil si in cazul tau, daca vezi ca el nu tine la tine, mai mult ca la o prietena, nu are rost sa ti pierzi timpul cu cineva care nu e dispus sa si`l petreaca pe al lui cu tine. bafta:*

1 răspuns:
| aurora1427 a răspuns:

Băiatul acesta de care vorbeşti, din punctul meu de vedere e cam indecis. Dacă tu crezi cu adevărat ca merită, eu zic să ai răbdare, să mai aştepţi puţin să vezi ce se mai întâmplă iar apoi fă cum îţi dictează inima.