| BogdiBogdan268 a întrebat:

Deci daca eu voi avea contact sexual maine cu prietena mea se poate afla la ginecolog sau altcumva cand a avut ultimul contact sexual?
P.s. contactul fiind protejat

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca prietena ta deocamdata este VIRGINA si ''pasarica'' ei are pielita himenului INTACTA/INTREGA adica inca in acest moment este NEDEFLORATA, in urma actului sexual intretinut apare o foarte mare posibilitate ca sa fie lezata/deteriorata sau sa fie chiar rupta pielita himenala si sa se produca fenomenul denumit deflorare. Si in cazul in care a 2-a zi este efectuata o consultatie ginecologice medicul poate aprecia momentul deflorarii fiindca leziunile ramase sunt cat se poate de evidente, nefiind complet cicatrizate. Doar daca penisul este prea subtire iar himenul foarte elastic si prevazut cu perforatie mai larga, incat penisul sa poata trece prin himen fara sa-l lezeze, in acel caz nu ramane absolut nici-o urma care sa poata sa tradeze producerea actului sexual. Succes. Noroc/bafta. Multa sanatate!

| BogdiBogdan268 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu este virgina eu vreau sa stiu doar daca se poate afla printr un mod daca a avut ieri sau alaltaieri contact

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate vedea clar ca a avut contact sexual, avand membrana himenala rupta.
Ca a avut sex ieri sau acum 2 ani, nu conteaza, odata ce ai sex vaginal se produce deflorarea si himenul se rupe.
Himenul rupt confirma faptul ca a avut sex vaginal.
Faptul ca folositi prezervativ o protejeaza de o sarcina si atat.

| SkyPilot a răspuns:

Poate gaseste o bucata de prezervativ rupt acolo.

| ywar a răspuns:

Da, pai s@la ta lasa urme si pune "time stamp", if you know what i mean. happy Doamne fereste! Lasati-va copii de sex, nu e pentru voi. Profitati de copilarie!

| ywar a răspuns:

Ai uitat sa ne spui cand o duce l; a ginecolog, ca sa-ti admire opera de arta. Vai de barbatia voastra!

| Pesmet1010 a răspuns:

Pai da. Pentru ca ramane larga vreo cateva ore bune pana revine vaginul la normal.