| Perversul69 a întrebat:

Deci e o fata cu mine in clasa, pe care o plac foarte mult. Ea are prieten de un an deja, dar noi suntem foarte apropiati. Vreau sa ii zic ce simt cu adevărat pentru ea, dar cred ca asta ne va strica prietenia si ne va distanța mult. Voi ce ziceti?

6 răspunsuri:
| djalexandrual a răspuns:

Stai cat mai la distanta de ea.Uit-o.Vezi intrebarea me.Nu-ti doresc sa ajungi asemeni mie.
Daca i-as dori rau cuiva, i-as dori sa fie in situatia mea

| Freya1 a răspuns:

Sentimentele nu le poti ascunde la nesfarsit deci pana la urma te vei da de gol.
Pana una alta incearca sa ii dai de inteles subtil ca sa vezi cum reactioneaza.

| HazelEyes77 a răspuns:

Exista riscul sa se indeparteze de tine daca ii zici si ea nu simte la fel. Totodata e greu sa tii ascunse sentimentele pe care le ai. Daca simti ca trebuie sa i spui si ei lucrul asta atunci fa o. De cand a devenit un lucru rusinos si reprobabil sa iubesti pe cineva? Mai bine sa faci ceva decat sa regreti ca n ai facut o si sa te intrebi mereu cum ar fi fost daca...

| simplegirl2 a răspuns:

Ar trebui sa-i zici adevarul...dar singuri voi doi. Daca aveti o relatie de pritetenie stransa nu cred ca se va strica chiar daca ea te refuza happy

| olga13surugiu a răspuns:

Depinde daca simte aceeasi pentru tine, dar din pacate are prieten asa ca mai bine nu risca acum ca poate sati refuze, dar in caz ca nu este prea fericita cu el in relatie folosestete de moment. Mai intii afla de la ea ce e nou la ei in relatie si cum se simte. Pur si simplu incepe tema despre relatii si spune-i ca o intrebi pur si simplu ca pe un prieten. Din pacate nu-i cunosc caracterul ca sa-ti spun mai multe pentru ea ar putea fi ceva ciudat ca pana acum ati prietenit dar acum totul s-a schimbat. Daca te va refuza nu te intrista mai sunt fete in lumea asta.

| Patricia_Hadarig_1997 a răspuns:

Spune-i până nu va afla singura. Fetele adora sinceritatea, iar ele vor ca cei din jur să își deschidă inima.