| anonim_4396 a întrebat:

Deci e o fata la mine in clasa pe care o cunosc cam de 2 ani dar de cateva luni ea cu mine si cu alti colegi iesim mereu in weekenduri prin parc, la film etc in ultima vreme am inceput sa o cam plac si nu stiu cum sa ii zic pentru ca in fiecare pauza doi baieti se duc si stau mereu cu ea si nu o lasa singura, plus ca eu cu ea suntem foarte buni prieteni, dar cred ca ea nu ma considera mai mult ca prieten, si de la o vreme nici nu mai stiu ce sa vorbesc cu ea de teama sa nu zic ceva aiurea.Si nu stiu ce sa fac ca mereu vorbesc cu ea la telefon adica ori ii dau SMS ori o sun si nu vreau sa par prea disperat

4 răspunsuri:
| razekery a răspuns:

Sti acum pe bune nu cred ca o sa mearga daca esti in clasa cu ea. totusi poti sa te intalnesti cu ea dupa ore si sa i spui ce ai de zis tongue.
ceva de genu : vroiam sa iti spun ca imi placi mult si sunt curios daca crezi acelasi lucru despre mine. daca spune ca da atunci te-ai scos si gata tongue oricum nu i spune ca o iubesti asteas aberatii daca esti in clasa cu ea si reusesti sa te combini cu ea nu te astepta la mai mult de cateva saptamani. totusi nu se stie niciodata tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci ce sa fac acum?

| vFViorel a răspuns:

Daca nu incerci sa te bagi cu ea acum cand vb numai amandoi atunci cand va avea pe cineva nu vei avea nici o sansa. trebuie sa profiti de situatie cat timp mai poti, iar daca te refuza nu este "un capat de linie" dar cel putin sti ca ai incercat.

| anonim_4396 explică (pentru vFViorel):

Deci un sfat ce ar trebui sa fac de acum?