| nicolla2010 a întrebat:

deci eu si prietenul meu facem curind 1 an si 2 luni. S-a inceput scoala, clasa 11-a, cu un nou coleg de clasa. L-am vazut la zilele de probe da nici prin gind ca e clasa 11-a si anume clasa mea. E na, in fine. In fiecare zi primeam atentie de la el. Incepuse sa-mi si placa si pe zi ce trecea tot mai mult.Nu stia ca am prieten. Pina la urma spre surprinderea mea il vad imbratisat cu o colega de clasa :-| shoc dar totodata indiferenta. Daca tot stau lucrurile asa i-am dat cerere de prietenie pe un site de cunostinte unde aveam poze si cu prietenul meu. A acceptat, urmatoarea zi la scoala nu mai era el, fara pic de dispozitie. E ma rog, el cu ale lui eu cu ale mele, treaba e ca... e impreuna cu acea colega de clasa dar totusi nu-l inteleg, acea atentie nu a disparut, priviri insistente direct in ochi, zimbete, vorbe frumoase... tind sa mentionez ca sunt unica careia i le face. deci, nu stiu ce sa mai cred, voi ce ziceti? In legatura cu prietenul meu, tin la el si nu stiu uneori am asa senzatii ca e sfirsitul relatiei da pina la urma totul revine la normal, adica nu suntem in cele mai bune relatii dar initiativa de a ne desparti nu cred ca va fi din partea mea curind oricum.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca relatia cu prietenul tau nu merge cum iti doresti, pune punctworried si incepe alta cu baiatul asta. dar nimeni nu`ty garanteaza ca va fi bine.`happy intr-o relatie de durata apar probleme. simty ca nu mai vrei nu mai poti. dar se merita mai mult sa lupty pentru una deja construita decat sa incepi alta noua. uh gandeste`te cum ty`ar fi mai bine. cu prietenul sau cu colegul de clasa...worried bafta:*

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Cu alte cuvinte ti-ar placea sa fii pe doi cai!

| gigiro a răspuns:

Pai, pana la urma, cine te intereseaza mai mult? Vad ca acorzi o mai mare atentie noului prieten.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Soc nu este egal cu indiferenta si clar iti place mult de el din moment ce ai pus intrebarea asta; ba chiar as spune ca esti geloasa si invidioasa pe acea colega ceea ce nu e bine deloc!

Si eu fac 1 an si 1 luna cu prietenul dar in timpul asta nu m-am lasat deloc dusa in jocuri copilaresti.Il iubesti sau nu?!

Parerea mea e ca nu, tu nu il iubesti si din pacate iti bati joc de ceea ce simte el pentru tine de cate ori te gandesti la celalalt!

Cum ai reactiona daca ai afla ca iubitul tau intreaba pe net de o alta, nestiind ce sa aleaga?!

Intr-un fel sau altul, intrebarea ta e ca o tradare: admiti ca nu mai ti la el, dar il ti de fraier!

Sfatul meu e, deci, sa il parasesti pe ''fraierica'' si sa te ''combini'' cu colegul cel nou, ca 1 an si 2 luni e o relatie ataaaat de scurtaaaa si de insignifiantaaaaaa!