| anonim_4396 a întrebat:

Salut, deci. inainte de vacanta o fata de la mine din liceu a inceput sa ma tot bage in seama si ne-am imprietenit, am tot vorbit pana mi-a facut niste apropouri si i-am zis ca o plac si ea a zis ca sentimentul e reciproc si daca vreau sa fim impreuna iar eu am refuzat. Acum cand a inceput vacanta nu prea am mai vorbit asa ca am intrebat-o daca mai e ceva intre noi si ea a zis ca da dar ca "mai asteptam" si nu prea am mai vorbit de atunci. precizez ca acum o plac destul de mult si nu stiu ce sa cred.laughing

Răspuns Câştigător
| GummitsaxXx a răspuns:

Hmm. Fetele sunt orgolioase din fire si cum ea te-a bagat pe tine nu in seama, nu tu, e destul lucru. Daca stai sa te gandesti, bagatu` in seama, filtratu si chestiile astea trebuie sa le inceapa un baiat, nu o fata. Poate atunci cand ai refuzat-o ai ranit-o in acelasi timp. Incearca sa remediezi situatia, iar daca chiar vrei sa fi cu ea impreuna, da-ti intalnire cu ea si fii mai curajos din toate punctele de vedere.

2 răspunsuri:
| JackAlMic a răspuns:

Daca iti place de ea si ea deja ti-a spus ca ii place de tine incercati sa vedeti daca merge o relatie intre voi...pentru ca daca nu o faci s-ar putea sa iti para rau(incercati sa aveti o relatie serioasa un timp sa vedeti daca va potriviti)

| Lawliet14 a răspuns:

Fetele nu sunt la fel de orgolioase ca baietii. Ai putea sa mergi la ea si sa ii spui ca regreti gestul facut inainte de vacanta si ca vrei sa fii cu ea. Eventual ii si iese ceva. tongue