| adryna a întrebat:

Salut.deci ultima mestruatie am avut-o de pe 31 mai pin pe 4 iunie, ultimul contac sexual a fost pe 18 iunie.astazi este 4 iulie, si mi-a venit menstruatia insa cu o intirziere de 1 sapatamina.am facut 2 teste de sarcina insa au iesit negative. exista sanse sa fiu insarcinata tinind cont ca am avut contac sexual in perioada fertila? pot fi insarcinata desi mi-a venit? ma poate ajuta cineva, sunt tare ingrijorata! sa merg la doctor cind se termina menstruatia sau ce fac? dau fundita

8 răspunsuri:
| Miss_7578 a răspuns:

Daca ti'a venit menstruatia, chiar si cu intarziere nu ai de ce sa te ingrijorezi.nu cred ca sunt sanse sa fii insarcnatahappy
in plus testele de sarcina, au iesit negativ.deci nu ar trebui sa te stresezi :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta intrebare este pentru categoria Sanatate, nu pentru Dragoste si Sex.Dar ce mai are importanta, ca doar suntem romani.

| monikutzata a răspuns:

Stai calma...mie mi-a intarziat 4 zile

slabe sanse sa ramai

nu mai fi stresata ca sigur nu s-a intamplat nimic.se mai intampla sa mai intarzie
:*:*:*:**deci stai calma:*:*:*:*:8
o fundita>big grin

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu ai cum să fii însărcinată dacă ţi-a venit menstruaţia, pentru că lichidul menstrual nu reprezintă altceva decât vărsarea endometrului. În momentul în care rămâi însărcinată, endometrul se îngroaşă.
Data viitoare ai grijă, nu mai face sex neprotejat, pentru că îţi poate întârzia iar din cauza stressului, sau poate chiar din cauza formării unei sarcini.
Nu are rost să mergi la doctor, tot ce trebuie să faci este să fii mai prudentă.
O zi frumoasă! Baftă!

| deadea01 a răspuns:

Nu esti insarcinata te asigur. daca erai nu iti venea menstruatia iar daca ai facut 2 teste de sarcina si amandoua au iesit negative nu te ingrijora cu siguranta nu esti insarcinata big grin

| adryna explică:

Pentr razvanflorea; nu am pus intrebarea la categoria sanatate deoarece stiu ca aceasta categorie este cea mai vizitata si eram sigura ca voi primi mai repede raspuns.
multumesc pentu
intelegere si sfaturi.

| Rares_7905 a răspuns:

Nu poti fi insarcinata daca ti-a venit menstrutia, problema intarzierii menstrutiei poate fi cauzata de stres, infectii urinare si multe altele.Menstrutia iti poate intarzia si pana la 3 luni de zile cand vezi ca ai asemenea probleme de intarziere cel mai bine mergi la un control, iti da niste medicamente ieftine dar cu folos si iti revine totul la normalhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoria Dragoste si Sex este cea mai cautata deoarece romani se gandesc numai la f***i.Asta e Romania.