| Mihaita2222 a întrebat:

E atit de greu, sa spui ce ai in suflet.Am ajuns la o stare, credeti-ma ca deja ma ignor pe sine.Mi se pare ca lumea numai este a mea.Totul e din cauza dragostei.Sunt foarte,foarte romantic,fetele ma inteleg foarte greu, sau deloc.Cind vad pe strada o pereche ce se iubesc,imi vine sa urlu de durere, caci sunt un baiat bun si merit dragoste.Cu fetele nu o duc chiar fine...Multe fete se uita la mine,dar eu doresc altceva,doresc eternul, dragostea! Oare mi-e dat sa o astept tocmai pe acea unica?

Răspuns Câştigător
| xCrazyGirl a răspuns:

Intotdeauna iubirea adevarata iti bate la us a cand nu te astepti tongue mie inca nu mi-a batut laughing

| PoeTuL05 a răspuns (pentru xCrazyGirl):

Daca nu m`ai intalnit laughing smug

| xCrazyGirl a răspuns (pentru PoeTuL05):

Ai vrea tu laughing

| PoeTuL05 a răspuns (pentru xCrazyGirl):

Daca m`ai cunoaste ai vrea si tu, crede-ma :p

| xCrazyGirl a răspuns (pentru PoeTuL05):

Esti asa sigur?batting eyelashes

| PoeTuL05 a răspuns (pentru xCrazyGirl):

Destul de sigurhappy

| xCrazyGirl a răspuns (pentru PoeTuL05):

Ai raspuns la intrebari inainte sa accepti prietenia? NO laughing

12 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Si eminescu a vrut ...si a primit sifilis in schimb

| Loreddana a răspuns (pentru shadow72):

Genial raspuns!

| shadow72 a răspuns (pentru Loreddana):

O iau ca e un compliment...la ora asta nu imi dau seama daca esti sarcastica

| DeeaMarry a răspuns:

Toti o asteptam pe cea unica.
La unii soseste mai devreme, la altii mai tarziu.
Trebuie doar sa ai rabdare si sa nu iti pierzi speranta.
"Atunci cand iti doresti ceva, tot Universul conspira la realizarea dorintei tale" - Paulo Coelho

| adriang95 a răspuns:

1. Scrie tot ce simți undeva (un jurnal, sau orice altceva.) te va ajuta să mai eliberezi din presiune și să îți evaluezi situația mai din exterior (e FOARTE important).
2. Ia viața ca pe o provocare: Coboară puțin standardele (doar puțin) și acționează. Ideea e că dacă ai găsi acea persoană acum, viața ți-ar deveni plictisitoare și nu ai mai avea ce să cauți, deci nu ai mai avea provocare, deci ai deveni o legumă.
3. „Multe fete se uita la mine, dar eu doresc altceva, doresc eternul, dragostea!" - atunci evaluează și alege-o pe cea mai bună din acelea. Dacă nu îndeplinește condiția 2, atunci o iei de la capăt și cauți în continuare.
Pot spune un lucru: îmi semeni, prietene, dar eu mi-am croit viața pe propriile puteri (mental vorbind) și acum, singurul lucru de care duc lipsă este o fată care să-mi fie alături. Această lipsă o compensez cu prietenii a căror încredere am câștigat-o prin muncă, dar nu e de ajuns. Și eu sunt căutător (și al naibii de pretențios - deh!).
Dacă ai chef de discuții, lasă-mi niște detalii de contact pe PM. Baftă

| 26Geo a răspuns:

Dragule,eu vreau sa zic ca nu credeam vreodata sa intalnesc acea persoana la care tot visam, crede-ma, nu era romanca fata si e mai greu sa gasesti si iti spun sincer, am gasit-o.Da, am gasit acea iubire pe care o credeam doar un vis si vreau sa-ti spun ca o iubesc foarte mult dar nu sunt cu ea. Vorbesc cu ea zilnic si sunt fericit pentru ca e si ea fericita. Daca eu care nu credeam vreodata sa o intalnesc pe ea asa o sa o intalnesti si tu pe a ta.Ai putina rabdare si vei vedea ca se va rezolva totul si vei fi fericit in sfarsit.Mentionez ca fata de care zic e englezoaica, blonda cu ochi verzi, spune-mi tu te rog ce sanse as avea sa mai gasesc una la fel si cu care sa ma inteleg bine? Stai linistit, se va rezolva.Bafta