| Raul199612 a întrebat:

E o întrebare mai delicată şi nu prea vreau să o pun... Dar mă risc

Sunt băieţi trecuţi de 18 ani care au mai crescut în penis până acum?

Şi mărimea contează cu adevărat, sau nu? AIci prefer să răspundă fetele

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se considera ca atingerea maturitatii fizice depline la baieti se realizeaza in jurul varstei de 20-21 de ani, moment dupa care inceteaza cresterea tuturor organelor. Deci s-ar putea sa mai existe o raza de speranta si dupa implinirea varstei de 18 ani. Insa trebuie sa stii ca NU lungimea penisului reprezinta aspectul cel mai important pentru a reusi sa satisfaci femeia d.p.d.v. sexual. Marimea penisului privind strict lungimea acestuia nu are o importanta mult prea mare daca nu are si o grosime adecvata care sa fie proportionala cu lungimea. Probabil ca vei intelege acest aspect doar prin experimentari dupa inceperea vietii sexuale si vei ajunge singur la concluzia ca de fapt cel mai important aspect/conditie intr-un contact sexual il reprezinta de fapt timpul efectiv de sex, de penetrare, adica cat timp vei reusi sa-ti mentii penisul in stare erecta fara a se produce ejacularea involuntara. Doar cu un penis mentinut multa vreme in stare de erectie, poti spera sa reusesti sa oferi satisfactia dorita de o femeie prin producerea orgasmului la terminarea actului sexual. In concluzie un barbat experimentat reuseste sa intretina un sex perfect si cu un penis de 13 cm ca si cu unul de 19 cm, fiindca ceea ce conteaza de fapt cu adevarat, se reduce de fapt la "marimea/dimensiunea" timpului, a lungimii sexului, cat vei rezista sa-ti mentii penisul in stare erecta, sa reusesti sa-ti retii ejacularea si sa continui sexul fara intrerupere pana cand femeia ajunge sa fie satisfacuta si/sau sa aiba si orgasm. Un penis mare, lung si gros dar "bleg" n-are nicio valoare. Succes!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Toti vreti sa cresteti in penis dar niciunul in iq.

| NAT0 a răspuns:

*sunt băiat
Contează și mărimea și grosimea dar să știi și ce să faci cu el. laughing