| GeOrGeCuOcHiCaPrUi a întrebat:

Salut eu am 12 ani si as vrea sa-mi fac o prietena, de fapt am o fata care ma place dar eu nu stiu sigur cum sa aflu daca ma place.Ma puteti ajuta va rog. dau funda

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa-i faci complimente indirecte fara sa-i spui ceva de corpul ei.sa-i spui ca-ti place cum zambeste,ca iti place cand face cate ceva,cand vorbesti cu ea,sa te uiti fix in ochii ei,sa-i acorzi atentie, spune-i cateva versuri. Daca nu raspunde la complimente, insemna ca nu e interesata.Nu incerca sa-i spui direct,daca-i place de tine, ca vei avea un raspuns, pe masura.Ai rabdare, daca chiar iti place de ea.

| GeOrGeCuOcHiCaPrUi explică (pentru robertpaul):

Da problema e ca eu sunt un pic emotionat cand spun ceva de dragoste, dar voi incerca multumesc. Tiam dat funda.

3 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Fara suparare, dar nu crezi ca esti cam mic pentru o prietena? Experienta se capata in timp, deci, ai timp mai tarziu.

| pitik200 a răspuns:

Simplu! Cauta 1, 2 minute cand ea a fie libera iauo intr-o incapere unde sunteti singuri si spune-i fara emoti: TE IUBESC! TU MA IUBESTI?