| theboyinlove a întrebat:

Eu am 18 iubita mea 15. Incepand de alaltaieri sunt autoizolat la domiciliu pentru ca sora-mea din Anglia a venit acasa. Asta inseamna ca nu o sa imi pot vedea iubita 2 sapt ceea ce e o mare provocare avand in vedere ca pana acum nu ne-am vazut maxim o zi in rest ne vedeam zilnic. In seara asta am vazut ca e distanta si asa si asa a fost toata ziua si am intrebat-o ce e si a zis ca nimic. Si a zis ca sufera ca nu ma poate vedea si ca o sa se distanteze de mine si o sa vorbim rar si eu i-am zis ca daca nu ne vedem tot putem vorbi pe apel sau face time si ca de ce sa ne distantam. Dar zicea ca nu renunta la mine niciodata. Daca ma iubeste ce motiv ar avea sa fie distanta stiu ca ii e greu dar ar trebui sa imi fie alaturi nu sa se distanteze de mine ca si mie imi e greu sa stau numai in casa.Ea acum iese cu un amic (un prieten de-al fosta-mii) da gen eram si eu pe facetime si sunt doar amici da na. De obicei imi dadea mereu mesaj cu noapte buna acum imi spune nb... Ce pot face?crying Sunt foarte trist ca autoizolarea asta ma tine departe de ea atata timp.

Răspuns Apreciat de Editori
| BlueRoby35 a răspuns:

Ar trebui sa intelegi ca ea la 15 ani inca are mentalitate de copil, clar, si ca nu intelege 100% seriozitatea unei relatii adevarate. Dar nici tu se pare ca esti inelegator. O relatie merge prin incredere, si ar trebui ca amandoi sa incercati sa va descurcati cum e cu timpul la distanta. Daca relatia ar tine mai multi ani, iar fiecare ati merge la munca intr-o zi, nu crezi ca si ala ar fi timp la distanta? Daca nu poti rezista doar prin vorbit la telefon si video acum, iar relatia se dastrama din cauza asta... Atunci imi pare rau sa iti zic ca relatia nu este destul de matura sa reziste.

Nu prea ai ce poti face decat sa ai incredere in ea si sa comunicati despre sentimentele amandurora in situatia asta. Ar fi bine sa ii zici de mesajele de noapte buna si ca te cam deranjeaza cum le-ai primit in ultima vreme. Si sa o intrebi daca se intampla ceva intre voi. Tine minte ca intr-o relatie ar trebui sa puteti vorbi unul cu altul despre orice aveti pe suflet, iar ca obsesia de a fii nonstop impreuna nu pare chiar atat de sanatoasa...

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ii e frica sa nu fii infectat.

| Adry05 a răspuns:

Numa bine vezi și tu ce ai lângă tine că dacă în 2 săptămâni de nevăzut deja te lasă e clar ce ai avut acolo. Și eu stau fără iubitul meu de pe 15 până pe 7.04 în cel mai bun caz.

| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca s-a inventat: FB messanger, skype, whatsup si alte cateva video chat-uri, unde va puteti petrece cateva ore zilnic, fara sa fii practic impreuna pe real.

| Freya1 a răspuns:

Aveti o varsta mic pentru ceva foarte serios, mai ales ea.
Acuma o sa vezi cat de mult te iubeste. Daca ea nu poate sa stea două săptămâni fara sa se vada cu tine, ba din contra iese deja cu altcineva tu acum suferi degeaba.Se aranjează locurile in asa fel incat sa îndepărteze din viata ta oameni ce nu sunt ok.Laso sa se îndepărteze pentru ca nu prea merita sentimentele tale din cate se vede.

| Sofer a răspuns:

Sa aștepți aceste zile sa treacă și ea dacă e înțelegătoare sa aștepte.

| Marius22222222222 a răspuns:

Frate 2 saptamani. Am stat fara iubita 1 an jumate. Si pana sa plec in Italia dormeam in acelasi pat, mancam la aceeasi masa. Abia aia e tortura

| MValentin a răspuns:

Si bine ca eu cu iubita mea suntem la 500 km depărtare si tot nu me depărtam si racim=) si ne putem da tot timpul din lume si ea nu iese cu baieti si eu cu fete. Faptul la,, iubita ta,, este ca are 15 ani si nu e coapta exact ce a zis raspunsul anterior. Si mi ca ii cam umbla capul dupa cevahappy scuze dar m au luat nervii. Tot ce poti face e sa comunici cu ea si sa i spui tot ce simti...