| Tudorrr0 a întrebat:

Salut! Eu si prietena mea avem o problema cred. Deci acum doua saptamani ne-am frecat partile intime (nu a intrat nimic nicaieri, totul s-a desfasurat pe vulvă la ea) si mi-a venit sa imi dau drumul, in momentul ala m-am ridicat si la baie mi-am dat drumul, unde m-am sters binee, dupa nu am mai continuat. Ideea este ca astazi trebuia sa ii vina menstruatia prietenei mele si este foarte ingrijorata si speriata. Mi-a transmis si mie acest sentiment si m-a dus cu gandul la multe probabilitati, adica ma gandesc la lochidul ala preseminal sau cum se numeste.
Ce ziceti?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca prietena ta are ciclul menstrual regulat?
Adica ii vine in fiecare luna FIX la acealasi numar de zile, sau vine cand vrea el?

Joaca voastra a fost acum 2 saptamani, deci in plina perioada fertila pentru fata, dar atata vreme cat nu a existat pentrare vaginala si nu ai tinut penisul la intrarea in vagin, sunt slabe sanse sa fi intrat sperma in vaginul ei.
In orice caz, joaca asta trebuie sa inceteze, fiindca riscul este prea mare sa o lasi gravida.

Pentru orice eventualitate, daca nu-i vine ciclul, sa faca un test de sarcina, dar numai DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Tudorrr0 explică (pentru Violleta2022):

Mi a spus ca este regulat, acum am speranța ca poate intarzie o zi doua

| Emilian65 a răspuns:

Dacă a fost doar frecarea organelor sexuale, fără penetrare și ejaculare în vagin, nu este posibil sa rămână gravida. Dacă totuși, nu ii vine menstruația pana la 21 de zile de la frecarea organelor, sa facă un test de sarcina. Acesta îi va indica dacă este sau nu gravida.

| Madaxo97 a răspuns:

Poți să stai liniștit, lichidul preseminal nu conține spermatozoizi, decât dacă ejaculezi și mai faci sex odată după ejaculare, cum tu spui ca nu ați mai făcut nimic după ce ai ejaculat la baie, 100% nu există șanse de sarcină.
Menstruația poate să îi întârzie din mai multe motive, nu neapărat sarcina, depinde acum dacă are sau nu ciclul menstrual regulat, oricum, o zi nu se numește întârziere, nici dacă nu îi vine în 2, 3 zile nu e motiv de îngrijorare, dacă întârzie menstruatia mai mult de 7 - 9 zile, abia apoi poți să iei in calcul o posibilă sarcină, dar îți spun eu ca nu e cazul, dacă nu a existat penetrare vaginală si ai ejaculat la baie, iar după nu ai mai făcut nimic.

| Miruna333 a răspuns:

Menstruatia intarzie din N motive, voi nu ati facut sex, deci nu