| adisorin92 a întrebat:

Salut, eu sunt nou pe aici.big grin. intrebarea mea suna cam asa: daca o fata a facut sex prima data la 14 ani ( doar o data) si dupa nu a mai facut nimic pana la 21 de ani. cam cum sta treaba? p sa fie la fel de greu ca prima data?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu conteaza ca a facut pauza, este femeie inca de atunci si totul va merge ca la orice femeie care a avut activitate sexuala.

| Alexandru0007 a răspuns:

Va fi la fel de greu ca prima data. dupa atata timp vaginul nefiind obisnuit cu sexul va avea de suferit dar nu foarte tare

| sofisis a răspuns:

Nu va fi la fel ca prima data... logic.
Ideea ca vaginul se ingusteaza daca nu faci sex o perioada e falsa...se poate sa reactioneze mai greu si sa nu le lubrefieze sau sa fii tu mai stresata si sa incordezi muschii si automat si peretii vaginului vor sta mai apropiati...dar atat.
O sa simti probabil un mic discomfort dar va fi mai mult generat de psihic.
Fizic nu mai esti virgina de 7 ani deci nu are importanta ca nu ai mai avut activitate sexuala de atunci.

| Alcyon a răspuns:

Da, va fi la fel ca prima data, pentru ca vaginul nu este elastic, cum este cel al femeilor ce au facut sex de nspe ori.

| Public22 a răspuns:

Va fi greu pana se lubrefiaza natural, in orice caz va fi stramta ca o virgina.

| Peaches a răspuns:

Nu, nu are cum sa fie la fel ca prima oarawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Z3R0H0uR a răspuns:

Va fi la fel de greu. Nefiind obisnuit vaginul cu "implatare", e dezvatat.

| Mariiam a răspuns:

Te cam îngustezi şi doare.