| Marco11 a întrebat:

Ieri am zis sa ii fac o surpriza iubitei mele si sa ma duc la ea la liceu cu un buchet de flori pentru ca stam in orase diferite si ne vedem doar in weekend. Am luat un buchet de trandafiri si cand m-a vazut a ramas socata dar se comporta ca si cum nu aveam ce cauta acolo. Am stat un pic cu ea de vorba si mi-a zis ca se duce la o colega sa ia un caiet si pe mine m-a lasat singur. Ea a plecat cu respectiva colega apoi eu am iesit cu niste prieteni sa ne plimbam pe acolo pana se intorcea ea si apoi pe ea o vad ca vine de pe alta strada cu un prieten de-al ei de pe alta strada cu care se intelege foarte bine. Stau toata ziua impreuna la scoala si vorbeste cu el toata ziua prin mesaje la fel cum vorbeste cu mine iubitul ei chiar ne-am si certat din cauza asta dar am lasat de la mine. Cand ne-a vazut impreuna in scoala respectivu se uita urat la mine. Cand m-a vazut cu prietenii mei s-au inepartat unu de altu. Cand am vazut m-am aprins si m-am dus la ea si i-am zis ca se sfarsete totul si mi-a zis ca a fost la colega ei si a luat caietul. Si apoi mi-a zis ca bine daca asta vrei si a plecat nu a mai zis nimic ca nu vrea sa ne despartim sau alt ceva. Ce sa fac ca o iubesc foarte mult? Va rog dati-mi si mie un sfata.crying

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Reactia ei lasa de dorit, nu te mai vrea

| DNSK a răspuns:

Te inseala! degeaba tu o mai vrei, daca ea nu te mai vrea! aplicam legea din "lapusneanul? daca voi nu ma vreti, eu va vreau?" nu merge nici asa. dupa o alta tot o alta vine. si nu stiu de ce atata grija pentru o fata. cand trebuie sa imparti custodii, case etc, ala-i baiu, dar asa? ridica-te, trage aer in piept si da-i pace. vine alta

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Degeaba o iubesti tu, ea nu te iubeste.
Comportamentul ei a lasat de dorit. Tu ai facut sacrificii sa mergi la liceul ei, sa-i cumperi flori iar ea te-a lasat cu ochii in soare.
Daca te iubea nu facea asta!
Las-o!
N-o mai cauta!
In fond, tu ai pierdut pe cineva care nu te iubea, iar ea pe cineva care o iubea.
E cam imatura!
Petrece timp cu prietenii si uit-o!
E spre binele tau.
Si data viitoare fi mai atent cu cine te cuplezi!

| deearrr a răspuns:

Of ce rau imi pare cand aud astfel de situatii,mai ales in momentul in care unul din parteneri are niste sentimente foarte puternice pentru celalalt insa nu obtine feedback-ul,decat indiferenta!sad ar fi cateva posibilitati,nici nu stiu sincer pe care sa ti-o descriu,incerc doar sa ma raportez la ceea ce ai scris aici,avand in vedere ca nu stiu mai multe detalii despre relatia voastra (durata,ce varsta aveti amandoi,cum era relatia voastra inainte,si alte cateva detalii care ar fi relativ importante),un lucru cert e ca in orice relatie,mai ales cand e una serioasa si implica daruire si sentimente puternice,atunci e musai cum se spune,sa existe cat mai multa comunicare,raportand cum spuneam doar la ceea ce ai scris aici,daca spui ca o iubesti,cred ca esti de acord ca nu ar fi ok sa lasi sa se duca totul asa usor pe rapa,din cauza orbirii ei(in sensul ca nu vede sentimentele tale pentru ea),uite daca nu ati comunicat prea detailat si indeaproape e posibil ca nici ea sa nu stie cu exactitate ce simti tu ccu adevarat pentru ea! ideea e ca cu relatiile la distanta trebuie luptat un pic mai mult crede-ma,trebuie sa te simta cat de aproape,sa vorbiti deschis despre orice,sa simta ca ii esti alaturi si ca o iubesti,insa trebuie in acelasi timp sa te impui si tu sa obtii feedback-ul,adica nu ar fi ok ca tu sa o iubesti,si ea doar sa lalaie relatia cu "treaca azi-vino maine",poate ea n-a simtit suficienta afectiune,si atractia pentru tine nu mai e la fel si atunci atentia i se raspandeste si in alte directii-cum ar fi chiar si catre acel prieten al ei care stii si tu ca e langa ea si nah(spun lucrul asta in afara cunoasterii caracterului ei,nu stiu daca e sau nu influentabila,aici generalizez),e foarte neplacut! in concluzie acum ce ar fi poate cel mai bine sa faci,daca nu vrei sa o pierzi,si daca crezi tu ca merita sa lupti pentru ea si ca nu vrei sa lasi asa usor sa se termine totul dintr-o prostie, impune-te, deoarece gestul tau e de apreciat, si e chiar foarte frumos, ar fi trebuit sa-ti sara in brate nicidecum sa te evite si asa mai departe...suno,vorbeste cu ea,nici sa nu pari un catelus dupa coada ei,insa fa-te inteles ca totusi trebuie sa clarificati ceva si nu puteti lasa balta asa usor ceva fara cateva explicatii, nu e nevoie sa o iei la rost ca atunci poate chiar vei inrautatii si ea cu aceeasi indiferenta iti va inchide,spune-i ca vreti sa vorbiti deschis,spune-i ce vrei sa stii mai exact,spune-i ce te deranjeaza si de ce a procedat asa,spune-i si ceea ce ai scris aici,acum a trecut conflictul din acea zi si e momentul sa discutati despre el pentru ca NU s-a terminat bine si conform asteptarilor tale! vorbeste amabil cu ea,ba chiar daca se poate sa stabiliti sa va intalniti pentru a discuta,atunci a spus la nervi ca s-a terminat,insa nah trebuie sa clarificati! eu iti urez multa bafta, si daca e sa fie,atunci foarte bine,daca nu atunci asta e,insa macar atunci vei stii clar ca ai incercat,ati incercat sa clarificati situatia,ca ati discutato, ca ti-ai spus nedumeririle si macar nu ai ramas in ceata si asa mai departe!happy iti urez inca odata mult succes, sa fie bine asa cum iti doresti, sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor!happyai putea chiar sa revi cu un raspuns daca vei dori sa aplici ceva din sfatul meu, sa-mi spui cum a fost discutia voastra si restul! numai bine!happy

| Seby90 a răspuns:

Nu merita, practic nu merita nici gestul tau. Las-o balta, tipa avea 2 relatii in acelasi timp happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, comportamentul ei ar trebui sa te faca sa intelegi ca este cu altcineva si ca nu mai este interesata de tine acum.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Te-a înşelat şi gata!
Resemnează-te,viaţa merge înainte,nu ai ce face, nu-i singura fată din toată lumea, aşa-i în ziua de azi, n-avem ce face, nu-i capăt de lume!
Te pup!

| Pitzipoanca a răspuns:

Ai prins-o cu mata-n sac si tot ea a facut urat. Pari baiat de treaba, nu mai umbla cu tar*e.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Iubiri trecatoare, iubiri viitoare...Nu s-au terminat fetele, ba sunt mai multe decat baietii.Sa nu-ti para rau; bine ca ai descoperit minciuna.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Macar de apucai sa nu cumperi flori.ai cazut de papagal!

| MrEvil89 a răspuns:

Iti inteleg durerea dar din pacate nu cred ca relatia dintre voi poate continua.comportamentul ei nu este adecvat pentru tine/relatia dintre voi.

| Emii1 a răspuns:

Buna Marco. E urat da! Tu ai încercat sa ii faci o surpriza plăcută. Pai din moment ce ea nu a fost bucuroasa sa te vadă, înseamna ca ceva e neregula. Încearcă sa mai vorbești cu ea totuși dacă crezi ca o iubești asa mult. Succes!