| FanMJJ a întrebat:

Salut, imi place de o fata, dar nu stiu cum sa ii zic asta, si sunt al naibi de timid, nu stiu ce sa fac, ma ajuta careva? eu sunt intr-a 8-a ea a 7-a
promit ca dau funda

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Esti timid, atunci fa rost de nr ei de telefon sau, si mai simplu de id ul ei de messenger. Sa stii ca in spatele celor care stau ore intregi navigand pe Internet sau stand de vorba pe chat se ascund persoane timide care sunt incapabile sa se adapteze social. Evident, timiditatea este o problema ce se poate trata.

Dupa cum spuneam, facand rost de adresa ei de messenger vei avea ocazia sa-i vorbesti mult mai usor. Nu-i da impresia ca esti disperat dupa ea, pentru ca va fugi de tine, la inceput intreab-o despre scoala, despre pasiunile ei si apoi poti aborda subtil subiectul care te intereseaza in mod special. Mult succes!

Pa, pa.

8 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pune un coleg sa ii zica

| cristi11cristian a răspuns:

Buna. Daca iti place de cineva primul lucru care ar trebui sa ti vina in minte e sa o flatezi sau sa o surprinzi! dar desigur asta nu e totul, afla ce-i place si cum ii place pe plan strict personal (dar fara ca aceasta sa afle sau sa stie ca te ai interesat de ea ) invit-o in anumite locatii (cinema, parcuri, distractie)dar nu in mod direct -si fa-i pe plac macar odata! asea veti ajunge sa va cunoasteti mai bine si deja va simti ceva pentru tine daca iti accepta si a 2a invitatie! acum depinde doar de tine cum vei reactiona!

asul il ai in maneca ...foloseste-l cu cap!

| Ciresikaaa a răspuns:

Salut sa intri in vorba cu ea de ex: Buna! ce faci?, in ce clasa esti ( te faci ca nu sti), eu sunt in clasa 8, si ai putea sa imi dai id tau sau nr. de telefon, bafta!

| Fifylici a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu ea.Salut-o zambestei, fi dragut cu ea incearca sa o inviti undeva si apoi totul vine de la sine sau poti pune un coleg/colega sa o intrebe ce parere are despre tine.

| nattie a răspuns:

In primul rand rabdare, incearca sa fi atent la detalii(voi baietii nu puneti pret pe asta, noi fetele suntem fixiste la capitolul asta), complimenteaz-o foarte fin, fa-o sa se simta bine in preajma ta, discutati, mai fa cate o gluma din cand in cand ca sa destinzi atmosfera; dar fa totul cu rationament sa nu pari insistent sau grosolan asta o sa te ajute sa afli cam ce parere are ea despre tine si cam ce simte, si daca afli lucrurile astea atunci totul o sa vina de la sine!

| Irina_6314 a răspuns:

Cu timiditatea nu e usor sa te joci.Sunt fata si-ti spun sincer ce m-ar incanta la un baiat.Nu-mi place sa fie timid, incearca pe cat posibil sa pari mai tare, mai puternic, mai "indraznet", o sa admire mult asta la tine, mai ales daca inainte erai foarte timid. Oricat de sensibil ai fi prin interior, arata contrariu. Cere-i nr de tel, id-ul, incearca s-o cunosti mai bine, gaseste subiecte, diferite motive sa discuti aproape mereu cu ea, fii dulce, tandru, spune-i cuvinte frumoase, o sa fie foarte usor daca si ea te place. Daca nu, sa nu fii dezamagit, nu e singura fata! madelleine285 pentru alte sfaturi.pa-pa:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.mesajecudragoste.ro
Daca te ajuta recomanda site-ul prietenilor !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt cls a 8 a si as avea o intrebare pentru voi. Imi place de o fata de la mine din clasa si cred ca ea a mai fost cu vreo 2 baieti pana acu si nu stiu cum sa ii zic ca imi place de ea ma puteti ajuta
in primul rand nu stiu cum sa incep pe mess vb des cu ea