| cuss a întrebat:

Salut, imi place de o fata de foarte mult timp, dar problema este ca mereu cand sunt langa ea ma balbai, nu stiu ce sa zic, si cam ne plictisim(stam unu langa altu de geaba), ma gandeam sa incerc sa o iau in brate, dar mie jena sa nu se supere, as vrea sa am curajul sa o sarut dar, nu ii stiu reactie, mi-e frica sa nu stric si prietenia care o mai am acum cu ea, niste sfaturi?, sincer va rog

scuzati greselile, am scris in graba dar intelegeti tot daca nu am pus o cratima sau o virgula

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Daca te balbai, atunci este cazul sa risti si sa treci mai repede la faptele propuse, nu mai amana.

2 răspunsuri:
| LoveTenis a răspuns:

Pai de ce nu incerci sa pui un pariu cu ea? :-)). Adica daca ea este pusa de tine sa faca ceva si pierde sa te sarute si asa iti dai seama daca te place! Cat despre vorbit poarta-te natural ca si de parca ar fi un prieten de al tau!(DAR NU VORBI CA CU UN PRIETEN DE AL TAU) :-)) Fundita daca esti dragut?

| JstGeorge a răspuns:

La inceput, ia-o usor, ca pe o prietena, ca sa nu te balbai. Daca poti, iesiti mai multi in grup. Mai incerci( dupa ce nu te mai balbai ) sa stai singur cu ea. Eu unul asa am facut cu o fata, la matematica tot stateam, glumeam, doar sa nu te creada neserios. Uneori glumesti, alteori serios. Sfatul meu este sa o cunosti mai bine.