| Aditzaaaa a întrebat:

Salut.Imi place de un baiat dar el nu stie si nici eu nu stiu daca el ma place sau nu.Eu cu mama lui ma inteleg foarte bine, ea iese dupa-amiza mereu cu catelusul ei si vorbesc cu ea.La un moment dat amk adus vorba despre el daca ii place de vreo fata si mama lui a spus ca ii se pare dragute cateva fete, dar nu le place la sensul sa fie cu ele ci doar le place. Apoi mama lui mi-a spus ca l-a intrebat daca ii place de mine si ea spune ca inca nu i-a dat raspuns. Oare sa fie de bine sa-mi fac sperante sau s-o las balta?! Si daca aflu ca ma place cum as putea sa-l intreb daca vrea sa fie cu mine?!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Ce poveste frumoasa.Mi-a facut placere sa o citesc dar voi incerca sa te si ajut.
Pai...si eu am o prietena veche care mereu imi zicea "Daca iti place de cineva nu astepta sa zica " si avea foarte mare dreptate. Daca vei afla ca si lui ii place de tine atunci fa roist de idul lui si vorbeste cu el pe mess si dai si si tu semne ca iti place de el.De exemplu zii chestii si poti sa bagi un apropo "iti cam place de tipa cu care vorbesti" sau in cercul de prieteni uita-te la el.El va sesiza prezenta privirii tale si se va uita la tine. Uita-te adnc in ochii lui timp de vreo 3 secunde apoi muta-ti privirea.Repeta gestul dar asta daca sunteti la o distanta de 1 metru sau ceva.Desi sunteti inconjurati de prieteni va fi destul de intim.
Sau faci rost de nr de telefon si poti sa vorbeesti cu el chestii care nu au nici o legatura cu el.De exemplu daca stii ce ii place. poti sa vorbiti despre asta.dar sa fii documentata.Si daca iti povesteste de ceva ce nu stiai accepti si ai mai invatat chestii [faza tin si pe net]
In legatura cu speratul.depinde de firea ta.Adica sa nu iti faci sperante degaeaba si apoi sa incepi sa plangi ca nu vrea sa fie cu tine sau nu te place.Si chiar daca nu te place tu incearca cu timpul sa ii devi cea mai buna amica.O relatie atat de buna intre doi prieteni diferiti ca sex se poate transforma repede in ceva mai mult de atat.
Aici depinde si de firea baiatului. Daca el este tupeis nu o sa ii ia prea mult sa iti zic ca te place iar daca e mai timid cred ca o sa iti zica pe mess sau asa.
Incearca si tu de la prietenii lui sa vezi de cine ii cam place si asa chiar daca asta va fi destul de greu.Stai cu el mai mult timp si vorbeste cu el despre chestii care sunt amuzante.Baietilor le plac tipele amuzante.Incearca sa nu sari calul.fii naturala si lasa totul de la sine.
Sper ca te-am ajutat. Good luck!

3 răspunsuri:
| ionelaeli99 a răspuns:

Incercarea moarte n-are parerea mea incearca fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc de fundita.Vezi ce faci.Bafta!

| Aditzaaaa explică:

Eu iti multumesc :*!