| sleeppy a întrebat:

imi place de un baiat,insa el are prietena ,eu eram inainte cu el insa ne-am despartit si acum doresc sa fiu di nou cu el ,si mi-a spus ca ma place problema e ca are prietena.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

happyhey...stii ce cred eu? ca nu prea e serios baiatu'happydaca te-ar fi placut cu adevarat, s-ar fi despartit de prietena lui si s-ar fi intors la tine.Pana la urma tu nu ai nevoie de mila lui,ai si tu demnitatea ta, nu trebuie sa te rogi de el sa fie cu tine, sa te bagi in seama cu el...fi indiferenta si lasa-l sa lupte pentru tine daca itr-adevar mai simte ceva pentru tine. Daca vei umbla tu tot timpul dupa el isi va da seama ca tu ai o slabiciune pentru el si ca te poate juca cum vrea el pe degete(si cu siguranta nu vrei astahee heeDaca va vrea o relatie cu tine se va desparti de tipa cu care e si va face orice sa te castige(eu nu m-as lasa asa usor in locul tau)daca nu,inseamna ca nu-i pasa si ca n-are rost sa-ti irosesti timpul gandindu-te la elhappymai sunt baieti pe lumea asta cati vrei,asa ca nu te ingrijora!winking esti intr-o perioada in care pui usor la suflet dar vei trece si peste asta! tot ceea ce simti acum este doar o iluzie a inimii, nimic serioshappydeci sper ca te va ajuta sfatul meu pe viitor, iar daca te mai pot ajuta cu ceva imi poti lasa idul tauhappy

2 răspunsuri:
| stefanioneci123 a răspuns:

Daca te place cu adevarat se va desparti de ea si va sta cu tine. daca nu inseamna ca profita de sentimentele tale.

| ccriss a răspuns:

Pai daca tear place asa cum spune ar lasao pe tipa cu care e el acum. probabil el iti spune acese lucruri pentru ca nu suporta ideea ca si tu sa fii cu cineva poate daca ai incerca sa te combini si u cu cineva nu iar pica bine si pana la urma isi va da seama ca te doreste dar asta nu inainte sa-i spui ca daca vrea sa aveti din nou o relatie sa se desp de tipa aia daca nu tu iti vei vedea de treaba. sper ca ai inteles ce am vrut sa zic stiu ca nu mam exprimat atat de bine