| alexandra_4137 a întrebat:

imi place de un baiat si nu potsa mil scot din cap deloc. ma gandesc lael mereu si nu stiu cumsa nu ma mai gandesc la el.imi place mult dar e diferenta intre noi de 3 ani si de clase 4 e foarte dragut.va rog ajutati-ma

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Conteaza asa de mult diferenta de varsta? Pentru mine sincer nu conteaza, atata timp cat in acea relatie chiar exista dragoste. De ce nu vorbesti cu el? Macar asa vei sti daca ai sau nu vreo sansa la el si in fond... poate te ajuta daca iti spune nu, poate o sa treci peste. happy

| gigiro a răspuns:

Scoate-ti baiatul din cap, si apuca-te de invatat la limba romana.Crezi ca se uita la tine cand vede cum scrii?

| lolli_4147 a răspuns:

Daca asta e singura problema,diferenta de varsta,eu zic sa renunti,renuntati la prejudecatile astea,caci nu duc la nimic bun. Daca,totusi,altele sunt motivele petru care nu puteti fi impreuna,incearca sa-ti ocupi timpul cu altceva,orice... comunicafoarte mult,iesi,incearca sa cunosti persoane noi,sa socializezi. Daca ai vreun hobby,acum e momentul sa il practici,iar daca ai unul inca, gandeste-te, sigur vei gasi ceva.Aranjeaza-te cum nu ai facut-o niciodata, fii mai frumoasa ca oricand! Cu siguranta privirile admirative ale celor din jur te vor face sa treci mai usor peste tot.

| trista_5619 a răspuns:

Stiu sentimentul si te inteleg fff bine, diferenta de varsta nu are rost aici, dar nu ai spus daca va cunoasteti macar ca cunostinte... ce pot sa-ti spun,, nu poti face nimic in legatura cu el. Daca incerci sa te interesezi prea mult de el, cand va afla nu o sa te ia in seama, ci chiar in ras. Dar daca crezi ca nu e de acea persoana, poti sa incerci ceva. sfatul meu e sa nu dai atentie la el ca oricum nu va fi al tau,, ''ce-i al tau e pus deoparte'' asa imi spuneau mie multe persoane atunci cand imi placea, dar el nici nu ma vedea,,, dragostea care este pentru tine va aparea si din partea ta, si din partea lui,, dar daca la tine nu-i asa,, de aici trage singura concluziile.

| AlexJB a răspuns:

Daca este dragoste, nu conteaza varsta. Incearca sa vorbesti cu el...