| anonim_4396 a întrebat:

Salut.(imi puteti raspunde doctori, sau oameni care se pricep in domeniul sexualitatii, va rogsad) vin din nou sa va cer ajutorul.
deci, anul acesta m`am dezvirginat, in luna ianuarie, si de atunci pana acum am avut 6 contacte sexuale: primul in ianuarie11, al doilea si al treilea in martie 2, 30, al patrulea in mai 31, al cincilea in iulie 29, al saselea in august 3. deci, dupa 6 contacte sexuale, eu inca nu simt placere, inca ma doare ca si prima datastraight face. nu`nteleg de ce, baietii au grija de mine mereu, dar MA DOAREstraight face. aseara, prietenul meu mi-a zis ca ceva nu e in regula cu mine, am facut`o deja de 6 ori, si inca de abia intra, si ma si doaresad. a zis sa merg sa fac un control, dar nu am cum, ce pot sa-i spun la mamastraight face. sa ma duca la ginecolog ca m`am dezvirginat si inca ma doarestraight face [am 17 ani]. aseara am avut ultimul contact, si dimineata ma ustura si cand urinamstraight face.

are cineva vreo ideea ce ar putea fi? sa am himenul elastic, si aceasta sa fie cauza?straight face

PS: nu ma doare decat la inceput, dar daca contactul sexual tine 40 de mine, eu 30 simt numa durerestraight face.

ajutati`ma va rog.
mz:*

Răspuns Câştigător
| vladutzul09 a răspuns:

Incerca sa cumperi un ulei special de la farmacie pentru asa ceva este pentru a aluneca mai bine ii dai si lui pe penis si iti dai si tie in vagin... nu stiu daca e normal nu sunt fata scuze sad e posibil ca vaginul tau sa, se obisnuiasca cu contactul sexual mai greu...

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca pierzi vremea cu calcule, cu durata... de unde d-zeu sa mai simti si placere!

| mona a răspuns:

Poate inca nu esti dezvirginata in totalitate sau poate ai vreo infectie daca zici ca te ustura, mai bine fa o vizita la ginecolog, el stie mai bine

| motherfucker a răspuns:

Asta e din cauza ca vaginul nu se lubrifiaza indeajuns incat sa te poata penetra mai usor si de asta te doare. Plus ca dupa o pauza mai mare e posibil sa te doare deoarece muschii aceia se contracta. Dar principala cauza este lubrifierea. Asa ca daca nu poate el sa te faca sa te uzi sa ziceam asa, cumparati un lubrifiant si o sa vezi ca n-o sa te mai doara

| RaspunsulTau a răspuns:

Normal dupa ce de 2 ori ai facut sex...nu ar trebui sa doare asta se poate intampla numai dac nu te ai protejat poate ai curgere sau ai primit o infectie sau ma rog cine o fost primul nu avut atentie la multe lucruri nu sunt dr.dar a patit treaba asta si o prietena de-a mea du-te la farmacie si spune ca ai curgere primesti o crema cu care dai pe el si trece de la scurgere sau de la infectie obicei sa strange si ustura deci sper ca am putut sa ajut ce va.succes

| Lummy a răspuns:

E posibil sa fii racita la burtica si deia sa te usture cand urinezi.dar cu cateva pastile iti trece. In rest...lasa-te purtata de val si nu te gandi ca te doare, ci la cat de mult iti iubesti partenerullove struck

| BloomBut a răspuns:

Probabil e si din cauza ca ai avut pauze.nu ai intretinut rel sex des...happy

| Reek54 a răspuns:

Hai la tata, sa-ti vada mustata! big grin