| cronix333 a întrebat:

Salut imi spune si mie cineva va rog frumos cum incep conversatia (prima data prin mesaje)cu o fata pe care o cunosc din priviri dar cu care nu am vb nici 1 data cu ea (face to face) vreau sa ii spun ca imi place de ea(sa dau de inteles ca imi place de ea cu direct)...dau funda la cel mai elegant raspuns

2 răspunsuri:
| AliTheo18 a răspuns:

Uite ce zic eu. Sa vorbesti cu ea pur si simplu ''hei. ce faci? deranjez? ''etc. apoi vorbiti normal, cati ani ai, ce muz asculti, ce filme iti plac, incerci sa o cunosti, ok? Nu ii spune din prima ca iti place de ea, o sa creada ca ori iti bati joc, ori esti prea direct, prea indraznet, asa, de inceput, ori o sa te refuze din prima, pentru ca nu te cunoaste si nu are cum sa te placa imediat.Pentru inceput trebuie sa va cunoasteti, ii arati ca ti la ea, etc, si apoi probabil o sa-si dea seama ca o placi, si o sa te placa si ea. Daca Esti un baiat super frumos, aratos, crede-ma ca o sa sara pe tine din prima.laughing Asa fac fetele. Dar vezi tu, daca esti mai timid, dar dragut, o sa vrea sa va cunoasteti, etc. Sincer, fara suparare, omului ii place ceea ce e frumos. Niciodata nu o sa-i placa unui om de cineva care e urat, sau nici macar nu e putin dragut. Deci fa ce ti-am zis, ca sa n-o sperii! Si daca nu vrea, asta e, sunt destule fete.Din prima sa stii ca n-o s-o ai, acum depinde, Ah da, sa stii ca fetelor le plac baietii indrazneti, sau perversi, unora le plac mai timizi, acum depinde.Dar sigur le plac baietii care sunt siguri pe ei, sa ti minte! Deci pentru inceput trebuie sa fiti in zona prieteniei, vezi cum se comporta, daca da semne ca te place, si ii spui c-o placi si cam asa. Succes!

| qCrazyMan a răspuns:

Incepi cu un buna. si dupa o sapt sau doua daca va intelegeti bine ii spui ce simti pentru ea big grin