| Sasuke896 a întrebat:

Salut, in scoala e o fata de a 7-a de care mie imi place dar eu sunt a 5-a. problema nu e asta. problema e ca simt ca nu am nici o sansa. Povestea e lunga, ne stim Am baut si din aceeasi doza ma rog. Ne-am imbratisat de cateva ori, azi I-am dat o ciocolata alba aerata Poiana mare si am imbratisat-o eu, si am plecat. M-a cautat sa ma intrebe de ce i-am dat-o iar eu i-am raspuns: Pentru ca imi place de tine. Ea cand ma imbratisa imi spunea ca sunt dragut etc, dar simt ca ma ia ca pe un copil cand spune asa, si nu o contrazic ca...Ideea e ca simt pentru ea ceva ce nu am mai simtit in viata mea pana acum. Suport cu greu weekendurile cand nu sunt la scoala, si ce mai ramane dupa scoala. Azi e luni, sambata m-a durut capu si nu am putut dormi, ma gandeam numai la ea. Ma simt..neputincios si cand sunt acasa ma simt cu moralul la pamant. Deci...sunt indragostit, dar simt ca nu am sanse si ca nu e de nasul meu, cand ma gandesc la asta imi vine sa plang.Am nevoie de ajuotr! sad N-are facebook, are doar isntagram si ask/fm dar am rascolit TOT o zi intreaga si nu am gasit. sad

16 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Crede-ma, nu ai absolut nicio sansa sa fii cu ea.
Cum ai putea sa ai, cand iti pui singur bariere? "Nu-s de nasul ei", "ma ia ca pe un copil", "nu am nicio sansa".
Un caine are mai multa sansa ca tine, pentru ca el nu cunoaste conceptul "imposibil". Am vazut un caine care isi pierduse doua membre, si alerga impreuna cu altii in parc, am vazut si caine in varsta, cu cataracta la ochi, care alerga dupa minge.
Gandeste ca un caine, go get her!

| klaws007 a răspuns:

Daca si ei ii place de tine, atunci actioneaza
iar despre faza cu liceul, hei, ea e doar prima. chiar daca nu o sa mai fiti la aceeasi scoala, daca va iubiti, totul va fi ok, daca nu, atunci sunt si alte fete pe lume

| Sasuke896 explică (pentru klaws007):

Klaws007, laughing fete pe lume sunt o gramada, dar ca ea nu am mai vazut niciodata happy

| W3R4 a răspuns:

UIte,eu ştii ce-ţi propun? Mai bine s-o uiti. Da,e mai bine aşa,decât să te îndrăgosteşti pe zi ce trece mai mult de ea,iar când va pleca la liceu,să te lase cu inima frântă. Fii sigur ca ea te ia drept un copil,ca până la urmă sunt doi ani diferenţă. Nu-ţi spun lucrurile astea cu răutate,ele suna mai dur pentru că tu nu vrei să auzi asta. Dar dacă gândeşti logic,îmi vei da dreptate.
Dacă i-ai dat o ciocolată,nu ai cucerit-o,ci din contră,te va considera o "pradă uşoară". Adică: mereu va zice "mă duc la copilu,să văd ce-mi dă azi".
Acum eşti mic,nu-ţi prea dai seama ce faci,spui că o iubeşti doar pentru că e frumoasă, dar măcar ştii dacă aveţi lucruri în comun? ai mai purtat şi altfel de discuţii cu ea?
Cred că răspunsul este NU. Şi fii liniştit, vei mai iubii muuuulte fete de acum înainte, chestia este doar să mai ai răbdare, clasa a 5-a mi se pare prea devreme.
Nu uita că e mai bine pentru tine, daca acum o placi atât d mult, n-o vei mai putea scoate din minte, iar când va pleca tu vei suferii!
Îţi urez totuşi mult noroc, şi să ai grijă.

| Sasuke896 explică (pentru W3R4):

Verutza97, eu deja sufar

| gingergirl1 a răspuns:

Nu iti face griji ca asa am fost si eu laughing) Era cam aceeasi chestie thinking Doar ca era invers, mie in a5a mi-a placut de un tip din a7a big grin In prima zi de scoala mi-a zis ca sunt draguta puppy dog eyes, dupa o saptamna ma luase de gat si imi facuse cu ochiul,ma saluta "Bonjour madame profesor de france" [e complicat.] laughing Si ma poreclit frantuzoaica happy Dar nu a fost nimic intre noi, dar eu am considerat'o ceva gen "first loveee" happy Asa imi faceam si eu griji "Ca vai doamne o sa plece la liceu si bla, bla, bla " dar imediat m-am indragostit de altul dupa plecarea lui laughing De fapt in perioada aceea, sti ca in clasa a8a se ia vacanta cu. sapt inainte
Apropo, am vorbit destul despre mine laughing Deci. Eu iti propun sa vorbesti sincer cu ea, sa o intrebi daca te place ca sa nu stai.ca prostu'sa astepti ceva ce nu va veni niciodata, doar zicwinking

| DnFn a răspuns:

In loc sa o cauti pe retelele de socializare de ce nu o intrebi pe ea direct sa iti dea numele? Cand i-ai spus ca iti place de ea ce reactie a avut? Apropo, esti curajos si te felicit! Lasa rusinea la o parte. nu esti singurul care este mic de inaltime, ai incredere in tine si vorbeste mai mult cu ea, invit-o la o plimbare, un suc. si trebuie sa fie un moment cand e singura, sau daca nu e vb cu ea pe retelele de socializare (cand faci rost de numele ei) si
ii spui ca ai vrea sa o vezi singura intr-o pauza la scoala pentru a vorbii cu ea. Succes si astept noutati happy

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Ce ai scris tu aici, mi-a făcut sufletul să cutremure. E magie la tine, să ştii.
Fii încrezător în tine, încearcă să o cucereşti.Ideea e să nu regreţi că nu ai încercat. Dacă e să nu fie, crede-mă, timpul o să fie de partea ta.

| Sasuke896 explică (pentru DistrugatorulDeVise):

Am destula incredere in mine doar ca mi-e rusine de ceilalti prieteni si celelalte prietene ale ei, singura nu e niciodata acasa cand se duce se duce in grup. Poate sa tin la ea si cat o mie de oameni ideea e ca nu reusesc. E foarte frumoasa. E asa frumoasa ca si Dumnezeu se mira cat de frumoasa e.

| Knife00 a răspuns:

E si normal... poate crede ca nu esti pregatit sau te crede prea imatur. Convinge-o sa-i arati ca nu-i asa, castiga-i increderea, cucereste-o.

| Dede12345 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti faci griji dupa cate am vazut din ce ai scris ei ii place de tine si o pot garanta pentru ca sunt fata! Si cred ca nu o intereseaza ca tu esti un pic mai mic ca ea

| Sasuke896 explică (pentru Dede12345):

Dede12345, poate ca ii place de mine dar doar findca ei i se pare ca sunt dragut, mie mi-e si rusine de inaltimea mea.

| amyxutza a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji! Dragostea nu are varsta! Tu trebuie sa ai incredere in tine, daca tii mult la ea si o iubesti cucereste-o! Fara frica, nu ai nimic de pierdut!

| Sasuke896 explică (pentru amyxutza):

Da dar mie mi-e frica ca o s-o pierd. Dupa ce trece a 8-a pleaca la liceu, eu poate nu merg la acelasi liceu, daca are deja pe altu?

| amyxutza a răspuns (pentru Sasuke896):

Nu exista om care sa nu ii fie frica de ceva, in viata trebuie sa risti altfel nu castigi!

| Loxo a răspuns:

Vorbeste cu ea mai mult iesiti dupa ore sau roag-o sa te ajute la o tema si asa o sa petreceti mai mult timp impreuna. Sau cerei numarul de telefon daca are si spune-i ce ne-ai spus noua si ei...si fa-i complimente vorbeste cu ea despre haine asta ne place big grin. Sper ca te-am ajutat happy