| Merkador a întrebat:

Salut, în septembrie anul trecut am vorbim puțin cu o fată, nu m-a atras deloc comportamentul ei, pentru că la asta mă uit mereu la o fată, dar am ținut legătura cu ea până în februarie când și-a făcut o relație și iubitul ei a obligat-o să mă blocheze.

Acum am început sa vorbim iar de 1 lună ca "prieteni" vorbim zi de zi și din astea, consider ca suntem ceva mai mult, deșii nu-mi doresc nimic cu ea, maxim să fim doar prieteni.

Acum idee este că nu aș vrea să am o relație cu ea, deșii sunt gelos când văd că vorbește cu alt băiat.
Aș vrea să renunț la ea, deoarece a făcut faza nasoală să uite de mine și asa cat timp avea o relație, dar pe celalaltă parte nu vreau sa renunț. Îmi place atenția pe care mi-o oferă. Ce credeți că aș putea să fac? (PS: avem 17 și 18 ani).

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Aș vrea să renunț la ea, deoarece a făcut faza nasoală să uite de mine și asa cat timp avea o relație, dar pe celalaltă parte nu vreau sa renunț."

Ai putea sa te maturizezi, ca nu stii deloc ce vrei.

| Madaxo97 a răspuns:

Mai bine fă-ți curaj și spune-i că o placi, că singur asta e ce simți, ca altfel nu ai fi gelos dacă nu vrei nimic cu ea, te minți singur ca nu vrei, e chiar posibil să fi îndrăgostit de ea. Fă o încercare, până la urmă ce ai de pierdut?

| Miruna333 a răspuns:

Sa o lasi in pace si sa treci peste. Nu stii ce vrei, ba vrei prieteni, ba esti gelos, ba nu vrei nimc cu ea, ba nu-ti doresti nimic, ba vorbiti iar. Nu-i irosi timpul si nici pe al ei